Hayati tehlikesi sürüyor, bilinci kapalı

banner37

Gazimağusa’da, bulunduğu araçta polisten korkarak 7 gram kokaini yutan B.N.K.’nin durumu ciddiyetini koruyor

Hayati tehlikesi  sürüyor, bilinci kapalı
banner99

LABORATUVARDA İNCELENİYOR… Mağusa Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde yaşam savaşı veren B.N.K.’nin anüsünden naylon parçası çıktı. Naylon parçasının üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olup olmadığının araştırılması için Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderildi. Meseleyle ilgili A.Y., S.O. ve C.T., dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı  ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 4’er gün daha tutukluluk emri temin edildi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da sürücüsü alkol kontrolüne takılan araçtaki genç kadının polisten korkup 7 gram ağırlığındaki kokaini yuttuktan sonra ciddi şekilde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasından sonra tutuklanan 3 kişi aleyhine yürütülen soruşturma devam ediyor. 

   Meseleyle ilgili A.Y., S.O. ve C.T., dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı  ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 4’er gün daha tutukluluk emri temin edildi.

   Polis korkusundan 7 gram kokaini yuttuktan sonra özel bir hastanede bağırsak boşaltma tedavisinin ardından kısa bir süre sonra İskele’de kiraladıkları evde ciddi şekilde rahatsızlanarak, ambulansla, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılan B.N.K. isimli genç kadının ise halen hayati tehlikesinin sürdüğü ve bilincinin kapalı olduğu belirtildi.

   Polis, hastanede yaşam savaşı veren B.N.K.’nin anüsünde, bakımını yapan hemşireler tarafından tespit edilen naylon poşet parçasını, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olup olmadığının araştırılması için Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderdi.

Tahkikat devam ediyor

   Dünkü tutukluluk duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis çavuşu Necip Samancı’yı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Necip Samancı, 18 Eylül 2020’de, İskele Polis Müdürlüğü’nden alınan bir bilgide, B.N.K’nin rahatsızlanarak Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü ve durumunun çok ciddi olup, hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığını anlattı.

   Meseleyle ilgili araştırma yaptığını ifade eden polis çavuşu Necip Samancı, B.N.K., ve mahkeme huzurunda bulunan S.O., C.T. ve A.Y.’nin,  nereden ve kimden aldığı henüz tespit edilemeyen yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle Gazimağusa’ya geldiklerini ve 10 gramlık maddenin 3 gramını 3 ayrı şahsa sattığını belirtti.

   Tanık çavuş, adı edilenlerin Gazimağusa’da faaliyet gösteren Zagato isimli restorantta yemek yiyip alkol aldıklarını belirtti ve aynı gün saat 00.40’da Havva Şentürk Caddesi’nde durdurulduklarını, aracı kullanan zanlı C.T.’nin nefesinde yüzde 70 mg alkol olduğunun tespit edildiğini ve ileri işlem için müdürlüğe götürüldüklerini anlattı.

   Polisin aracı durdurması üzerine arka koltukta yolcu olarak bulunan B.N.K.’nin, polisten korktuğu gerekçesiyle A.Y.’nin tasarrufundaki yaklaşık 7 gram ağırlığındaki kokain türü maddeyi alıp yuttuğunu anlatan çavuş, müdürlükten çıktıktan sonra, 19 Eylül’de, B.N.K.’nin, zanlılar ve D.A. tarafından saat 04.00’da Gazimağusa Yaşam Hastanesi’ne götürüldüğünü kaydetti ve burada B.N.K.’ye lağman tedavisi uygulandığını dile getirdi.

   Tanık çavuş, saat 09.45’te B.N.K.’nin, İskele’de kiraladıkları ikametgahta bulunduğu esnada, kusup, ağzından kan gelmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldığını kaydetti ve incelenmek üzere B.N.K. ve S.O.’dan kan örneği alındığını anımsattı.

Emareler incelenmeye

banner134
devam ediyor

   Yapılan incelemede, S.O.’nun göğsünün ara kısmına gizlediği şeffaf naylon poşet içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı ile ucu yanık sarma sigara içerisinde tütünle karışık 66 miligram ağırlığında tütünle karışık hintkeneviri türü madde olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Ele geçirilen maddelerin incelendiği laboratuvardan gelen rapora göre, zanlıların kaldıkları evde ve bulundukları araçta ele geçirilen 8 adet ucu yanık sigara ile el çantasının içerisinde herhangi bir uyuşturucuya rastlanmadığını anlattı.

   Kaldıkları evdeki kanlı yorganı, B.N.K. ve S.O.’dan alınan kan örneklerini detaylı incelenmesi için Türkiye’ye göndermek için gerekli yazışmaları tamamladığını ancak emarelerin henüz gönderilmediğini belirtti.

   

Anüsünde naylon poşet bulundu

   Hayati tehlikesi devam eden B.N.K.’nin doktoruyla irtibat halinde olduklarını kaydeden tanık çavuş, B.N.K’nin hayati tehlikesinin devam ettiğini ve halen bilincinin kapalı olduğunu dile getirdi.

   B.N.K.’nin anüsünde, bakımını yapan hemşireler tarafından tespit edilen naylon poşet parçasını, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olup olmadığının araştırılması için Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderildiğini kaydeden tanık çavuş, zanlıların 8 gündür poliste tutuklu bulunduklarını anımsattı.

14 ifade temin edildi

   Geniş çapta yürüttüğü titiz soruşturma çerçevesinde, 8 günde 14 ifade temin ettiğini kaydeden tanık polis, 25 Eylül’de Zagato isimli işyeri kameralarından, 18 Eylül’de, zanlıların bulunduğu masaya, Lefkoşa’da sakin H.M.’nin geldiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Tanık çavuş, H.M. aleyhine soruşturma başlatıldığını, H.M.’nin gönüllü ifade vererek, H.M.’nin, A.Y. ve B.N.K.’nin çocukluk arkadaşı olduğunu ve uzun bir süredir C.T.’yi tanıdığını beyan ettiğini anlattı.

   H.M.’nin, A.Y.’den uyuşturucu alma talebi olduğunu belirten tanık çavuş, H.M.’nin, A.Y.’nin davet ettiği restorana gidip, A.Y.’ye, masa altından 450 TL para verip, B.N.K. ile birlikte gittikleri konu restoranın tuvaletinde A.Y.’dan 1 gram ağırlığında uyuşturucu madde aldığını kamera kayıtlarından tespit ettiğine dikkat çekti.

   Tanık çavuş, H.M. aleyhine 27 Eylül’de mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin ettiğini belirttikten sonra, Zagato isimli restoranın dış kamera görüntülerinin halen incelendiğini ve H.M.’nin aracında tespit edilen 3 şahsın henüz tespit edilemediğini belirtti.

   Zanlıların izlediği güzergah üzerindeki tüm kamera kayıtlarının incelenmeye devam edildiğini belirten tanık polis, zanlılara ait telefonların incelenebilmesi için GSM operatörlerine gerekli yazıyı yazdığını anlattı.

   Tanık çavuş, tahkikatını salimen neticelendirmek için mahkemeden serbest kalmaları halinde tahkikatına kötü etki edeceğine inandığı zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, polisin talebini uygun buldu ve zanlıların 4’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AAA
AAA - 3 hafta Önce

AAAAA

SIRADAKİ HABER

banner75