banner6

Hayvanlara yardım etmek istemiş

banner37

Lefkoşa’da sabah saat 03.00’te kapısını kırıp girdiği binadaki horoz ve kuş kafeslerine zarar veren J.C., teminatla serbest bırakıldı

Hayvanlara yardım etmek istemiş
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da demir sopayla M.C.’ye ait binanın alüminyum kapısının camlarını kırarak içeriye giren, daha sonra içerideki horoz ve kuş kafeslerini zarara uğratan zanlı J.C. dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve teminatla serbest bırakıldı. 

Zanlı J.C, hayvanlara yardım etmek için konu suçları işlediğini belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Sensev, zanlı J.C.’nin  “Bina açma” ,”Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Tecavüzkâr alet taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sensev, zanlının 7 Ocak 2022 tarihinde saat 03.00 raddelerinde, Lefkoşa’da M.C.’ye ait binaya bir suç işlemek amacıyla girdiğini belirterek, zanlının tasarrufundaki tecavüzkar alet olan 106.5 cm boyundaki demir sopayla alüminyum sürme kapı camlarını kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattığını ve daha sonra bina içerisine girerek mülke tecavüz suçunu işlediğini kaydetti.

Zanlının içeride bulunan horoz ve kuş kafeslerini kırarak hasara uğratıp açılmalarını sağladığını ve aynı yerden çıkış yaptığını dile getiren Sensev, olay yerinde bulunan 106.5 cm boyundaki demir sopanın ise emare olarak alındığını ifade etti.

Sensev, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya,  zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakit teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110