Hayvanları çalıp sattılar, parasıyla eğlenmeye gittiler

banner37

Elif Hacet Uçar’ın ağılından dört adet hayvanı çaldıklarını itiraf eden zanlılardan kasap İbrahim Şeytan teminatla serbest bırakıldı, ön izinle ülkede bulunan Mehmet Kılınç ise cezaevine gönderildi

Hayvanları çalıp sattılar, parasıyla eğlenmeye gittiler
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Hamitköy’de sakin Elif Hacet Uçar’a ait ağıldan dört adet hayvanın çalınmasıyla ilgili tutuklanan İbrahim Şeytan ve Mehmet Kılınç teminat duruşmasına çıkarıldı. Kasap İbrahim Şeytan yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakılırken, ön izni bugün dolacak olan Mehmet Kılınç hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Polis, zanlıların hayvanlardan üçünü Güzelyurt’ta 400 Euro’ya satıp, gece kulübü ve kumarhanede harcadıklarının tespit edildiğini kaydetti.

“Hayvan Sirkati”, “Sahtekârlıkla para temini” ve “Kumarhanede bulunmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Güral Kırcalılar’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, 9 Şubat’ta saat 20.00 raddelerinde Hamitköy’de Elif Hacet Uçar’a ait mandıra içerisinde bulunan üç adet kuzu ve bir adet koyunun Hamitköy’de sakin İbrahim Şeytan ve Mehmet Kılınç tarafından sirkat edildiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Aygün Kırcalılar, zanlıların olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandıklarını ve gönüllü ifade vererek, suçlamaları kabul ettiklerini mahkemeye aktardı.

Kırcalılar, iki zanlının hayvanlardan üçünü Güzelyurt’ta 400 Euro’ya sattıklarının tespit edildiğini ve arabaya koymaya çalışırken ellerinden kaçırdıkları hayvanın ise bulunmadığını söyledi.

Kırcalılar, KKTC vatandaşı olan zanlı İbrahim Şeytan’ın tutuksuz, ön izin süresi bugün dolacak olan zanlı Mehmet Kılınç’ın tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlı İbrahim Şeytan’ın yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Yargıç Sağer, zanlı Mehmet Kılınç’ın ise 21 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75