Hem burnunu kırdılar hem arabasına zarar verdiler

banner37

Kız meselesi yüzünden çıkan kavgada beş kişi tutuklandı

banner87
Hem burnunu kırdılar hem arabasına zarar verdiler
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da kız meselesi yüzünden çıkan kavgada 24 yaşındaki Enes Güleç ciddi şekilde darp edilerek, burnu kırıldı.

   Kavgaya karışan Selman İnanç ve Hüseyin Sabri Gümüş bir taraf, iki arkadaşıyla Enes Güleç bir taraf yer aldı. İnanç ve Gümüş, Güleç’in burnunu kırdıktan sonra, arabasına da ciddi şekilde hasar verdiği gerekçesiyle tutuklandı.

   Selman İnanç ve Hüseyin Sabri Gümüş, “Vahim Zarar” ve “Kasti Hasar” suçlamaları, zanlılar İsa Caner Odacı, Jiyan Tuncel Başaran ve Enes Güleç ise “Kavga” ile “Rahatsızlık” suçlamalarıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına KKTC Başsavcılığı adına savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 26.05.2019 tarihinde saat 15.30 'da Çankaya Sokak

Hamitköy'de bulunan Kıral Apartmanı önünde aynı apartmanda sakin Selman İnanç ve Hüseyin Sabri Gümüş’ün bir taraf olup aralarında daha önceden kız arkadaş konusunda bulunan husumetten dolayı diğer taraf olan Lefkoşa'da sakin İsa Caner Odacı, Jiyan Tuncel Başaran ve Enes Güleç’in birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurmak suretiyle bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

   Polis memuru Serkan Sakallı, kavga esnasında zanlı İnanç ve Gümüş’ün, zanlı Enes Güleç'in burnunun kırılmasına sebebiyet vererek, vahim bedensel zarara uğratıp yine adı edilene ait JS 961 plakalı Mini Cooper marka aracının dikiz aynaları ve sol ön camını tekme atmak suretiyle kırarak kasti hasara uğrattıklarını kaydetti.    

   Sakallı, incelenecek kamera kayıtları, alınması gereken ifadeler, aranan bir zanlı olduğuna dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için beş zanlının da üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75