Hem cebinde hem evinde uyuşturucu bulundu

banner37

Gece sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, aracıyla trafiğe çıkıp kaza yapan ve aracında baygın halde bulunan zanlı Haytham Almukddad’ın tutukluluk süresi 3 gün uzatıldı

Hem cebinde hem evinde  uyuşturucu bulundu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Kronavirüs salgını nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, aracıyla trafiğe çıkıp kaza yapan ve hem cebinden hem de evinde uyuşturucu madde bulunan zanlı Haytham Almukddad’ın tutukluluk süresi devam eden soruşturma nedeniyle 3 gün daha uzatıldı.

   Zanlının üzerinde yapılan aramada iki gram, evinde de bir gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde, 2 iki adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hap ve yeşil reçeteye tabi olan 42 adet hap bulunmuştu.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 9 Mayıs’ta saat 01.30 sıralarında zanlı Haytham Almukddad’ın kullanımındaki araçla Lefkoşa’da trafik kazası yaptığını ve zanlının Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı devriye polisi tarafından araç içerisinde baygın halde bulunduğunu belirtti.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının aracında ve yapılan üst aramasında tasarrufunda yaklaşık iki gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile 42 adet yeşil reçeteye tabi olan hapın bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Sevinç,  zanlının evinde mahkeme emriyle yapılan aramada, salon kısmında kâğıt içinde yarım gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, yatak odasında yine yarım gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile uyuşturucu içerdiğine inanılan iki hap bulunarak emare alındığını belirtti.

   Sevinç, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapıp, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75