banner6

Hem hint keneviri hem kokain kalıntısı bulundu!

banner37

Evinde bir gram uyuşturucu madde, hassas terazi, metal öğütücü ve 20 adet boş küçük poşet bulunan Ozan Cin teminatla serbest kaldı

Hem hint keneviri hem kokain kalıntısı bulundu!
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Evinde bir gram uyuşturucu madde, hassas terazi, methal öğütücü ve 20 adet boş küçük poşet bulunan Ozan Cin, dün teminata bağlanmak için mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme  KKTC vatandaşı 2 kişinin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve zanlının da haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-i vücut yapması şartıyla davası görüşülünceye dek serbest kalmasına emir verdi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Derman, 25 Mayıs’ta 09.00 ile 10.15 saatleri arasında, zanlı Ozan Cin’in

Lefkoşa’daki evinde yapılan aramada, mutfak masasının üzerinde yaklaşık bir gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üzerinde aynı maddenin kalıntıları olduğuna inanılan, hassas terazi, metal öğütücü, metal kart, 20 adet küçük şeffaf naylon ve üzerinde kokain kalıntısı olduğuna inanılan bir ABD doları bulunarak emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Hasan Derman ayrıca konu evde 150 Euro ve bin 35 TL nakit paranın da emare alındığını anlattı.

Zanlının hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi 24 Mayıs’ta adanın güneyinden iki gram olarak aldığını ve kanunsuz olarak KKTC’ye ithal ettiğini itiraf ettiğini söyleyen Derman, kokaini ise kimden aldığını hatırlamadığı yönünde beyanda bulunduğunu belirtti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, Mahkeme zanlının  KKTC vatandaşı 2 kişinin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve zanlının da haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-i vücut yapması şartıyla davası görüşülünceye dek serbest kalmasına emir verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 08:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104