Hem hırsızlıktan, hem de uyuşturucudan yargılanacak

banner37

Girne’de sirkattan tutuklanan Halit Çakıroğlu’nun uyuşturucu suçuna da karıştığı ortaya çıktı. Çakıroğlu ile uyuşturucuyu temin ettiği Zeki Polat ve Yavuz Doğan, dün mahkemeye çıkartıldı

Hem hırsızlıktan, hem de uyuşturucudan yargılanacak

Meyil AVCAN

Girne’de iki farklı şahıstan cep telefonu alıp, geri vermeyerek sirkat suçunu işleyen ve mahkeme emri tutuklanan Halit Çakıroğlu’nun uyuşturucu suçuna da karıştığı tespit edildi.

Zanlı Çakıroğlu’nun çaldığı cep telefonlarını vererek, zanlılar Zeki Polat ve Yavuz Doğan’dan 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu aldığı belirlendi.

Zanlı Halit Çakıroğlu ile zanlılar Zeki Polat ve Yavuz Doğan dün Girne’de mahkemeye çıkartıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen iki ayrı davada, ülkemizde yasal bağı bulunmayan zanlı Çakıroğlu’nun davaları görüşülünceye değin 1 ayı aşmayan bir süreliğine Merkezi Cezaevi’ne gönderilirken; zanlılar Polat ve Doğan’ın 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verildi.

“Ülkede yaşayan hiçbir tanıdığı yok”

Sirkat suçundan tutuklanan ve ileri soruşturmada çaldığı cep telefonlarına karşılık uyuşturucu aldığı tespit edilen zanlı Halit Çakıroğlu, dün narkotik polisi tarafından mahkemeye çıkartıldı.

Mahkemeye olguları aktaran Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ahmet Bayram, zanlı Halit Çakıroğlu’nun “Kanunsuz Uyuşturucu Alma ve Tasarruf” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Bayram, zanlının Karaoğlanoğlu’nda Ian Dougles Williams isimli şahıstan kullanmak için aldığı 1 adet Samsung marka cep telefonunu geri vermeyerek tasarrufuna geçirmek suretiyle sirkat ettiğini kaydetti.

Aynı gün Girne’de faaliyet gösteren Mert Sev İletişim isimli telefoncu dükkânına müşteri olarak gidip, konu işletmeden patronuna göstermek maksadıyla aldığı 1 adet Vestel Venus marka cep telefonunu da tasarrufuna geçirmek suretiyle sirkat ettiğini ifade eden Bayram, zanlının telefonlara karşılık, zanlılar Zeki Polat ve Yavuz Doğan’dan 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu aldığını söyledi.

Bayram, zanlı Çakıroğlu’nun aleyhine getirilen davayı kabul ettiğini ifade ederek, zanlının TC vatandaşı olup, ülkemizde turist statüsünde bulunduğunu ve ülkede yaşayan hiçbir tanıdığı bulunmadığını kaydetti.

Zanlının işlediği “Sirkat” ve “Kanunsuz Uyuşturucu Alma ve Tasarruf” suçlarının hapislik cezası öngördüğünü belirten Bayram, tahkikatın tamamlandığını, zanlı Halit Çakıroğlu’nun mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar da işlenen suçların ciddiyetine dikkat çekerek zanlının her iki tahkikata da kabul yanıtı verdiğini belirtti. Dündar, hiçbir teminat koşulu olmayan zanlıyı davaları görüşülünceye değin bir ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Birinin evinde de uyuşturucu bulundu

Girne’de zanlı Halit Çakıroğlu’na iki telefon karşılığında 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu veren zanlılar Zeki Polat ve Yavuz Doğan’ın davasında da mahkemeye bilgi veren polis memuru Ahmet Bayram, zanlıların “Sentetik Cannabinoid Türü Uyuşturucu Verme ve Tasarruf” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Bayram, zanlıların cep telefonlarını alıp, karşılığında zanlı Halit Çakıroğlu’na 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde verdiklerini ifade ederek zanlıların mahkemeye emriyle tutuklandıklarını ifade etti.

Zanlı Zeki Polat’ın evinde yapılan aramada 1 adet hassas terazi, yarım gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu ve aldıkları telefonların birini bulup emare aldıklarını belirten Bayram, zanlı Yavuz Doğan aleyhinde de arama emri olduğunu ancak kendisinin dün sabah polise giderek teslim olduğunu ifade etti.

Polis memuru Bayram, zanlı Doğan’ın üzerinde bulunan telefonun çalıntı olup olmadığının teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini aktararak, zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar talebi yerinde bularak zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER