Hem kokain, hem eroin bulundu

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Gayretköy’de E.Y.’ye ait evde yaptığı aramada ele geçirilen iki tür uyuşturucuyla ilgili M.K. tutuklandı, E.Y. ise aranıyor

Hem kokain, hem eroin bulundu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Gayretköy’de E.Y.’ye ait evde yaptığı aramada iki gram kokain, iki gram da eroin bulundu.

   Evde bulunan M.K., isimli kadın tutuklanırken, E.Y.’nin arandığı belirtildi. 

  “Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ve kokain tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Kezban İnce, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Özkırdar’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özkırdar, 12.05.2020 tarihinde Narkotik ekibi tarafından Gayretköy’de sakin E.Y.’nin ikametgahında zanlı M.K.’nin huzurunda yapılan aramada oturma odasında battaniye içinde poşete sarılı iki gram ağırlığında kokain ile iki gram eroin olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını belirtti.

   Polis memuru Murat Özkırdar, E.Y. isimli kişinin arandığını, ayrıca alınması gereken ifadeler, aranan emareler ve soruşturulacak şahıslar olduğuna işaret edip, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlı M.K., “Tutukluluğa itirazım var. Olayla ilgim yok” derken, Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının tutukluluk talebine itirazını reddetti.

   Yargıç Süleymanoğlu, aranan kişi ve emareler olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75