Hem sabıkaları, hem de teminatları var!

banner37

Gazimağusa’da kaldıkları evde 59 gram 380 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle yakalanan sabıkalı E. K. ile E. A. isimli iki genç, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Hem sabıkaları, hem de teminatları var!
banner90
banner8

SUÇA TEMAYÜLLÜ OLDUKLARI İÇİN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER… Mahkemede şahadet veren polis memuru, E.K.’nin 12 sabıkası, E.A.’nın ise E.K. ile birlikte işlediği iddia edilen benzer suçlardan teminatlı olduğunu belirterek, suça temayüllü olduklarını kaydetti. Mahkeme de suça temayüllü olan zanlıları, her ne şart altında olursa olsun, ileride yargılanmalarını sağlamak amacıyla, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi (NKÖM) ekibinin, uyuşturucu suçundan tutukladığı E. K. ve E. A. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan benzer 12 sabıkası olan E. K. ve E. A., dün mahkemeye çıkartılarak, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalacak.

   Polis E. K.’nin 12 sabıkası, E. A.’nın ise E. K. ile birlikte işlediği iddia edilen benzer suçlardan teminatlı olduğunu belirterek, suça temayüllü olduklarını kaydetti.

banner134
Tahkikat bitti

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olgu ve talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Hasan Selvili, 7 Temmuz 2020’de, saat 20.30’da aldıkları ihbar üzerine, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında, Gazimağusa’da, E. K. ve E. A.’nın evine baskın düzenlediklerini anlattı.

  Evi çevrelediklerini anlatan Hasan Selvili, E. A.’yı, içerisinde, 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olan sigara paketini pencereden attığı sırada tespit ettiğini söyledi.

   E. K.’yi ise E. A. ile birlikte bulunduğu odadaki komodin üzerindeki yeşil poşet içerisinde 30 gram ağırlığındaki maddeyle tespit ettiklerini kaydeden tanık polis, konu maddeleri emare zapt ettiklerini anlattı.

   Tanık polis, zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını, laboratuvardan gelen sonuca göre, zanlılara, 59 gram 380 mg ağırlığında uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.

   Zanlı E. K.’nin benzer 12 sabıkası olduğunu kaydeden tanık polis, her iki zanlının 2020 yılı içerisinde işlediği benzer suçlardan teminatlı olduğunu kaydetti.

   Serbest kalmaları halinde yeniden suç işleme ihtimali olduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden, huzurundaki zanlıları cezaevine göndermesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, suça temayüllü olan zanlıları, her ne şart altında olursa olsun, ileride yargılanmalarını sağlamak amacıyla, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75