banner6

Hem suçlu hem güçlü

banner37

Hırsızlık yaparken kendisini suçüstü yakalayan iki kişinin kemiklerini kıran Nijeryalı Takudzwa Eugene Nhamburo, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 buçuk yıl hapse mahkum edildi

Hem suçlu hem güçlü
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Adada 4 yıldır kaçak olan ve geçtiğimiz yıl hırsızlık yaparken kendisini suçüstü yakalayan iki kişinin kemiklerini kıran Nijeryalı Takudzwa Eugene Nhamburo, iki buçuk yıl hapis cezası aldı.  
Takudzwa Eugene Nhamburo, soymak için girdiği öğrenci yurdundan çıkmak üzereyken kendisini fark eden yurdun işletmecisi ile güvenlik görevlisini darp edip, Mehmet Gürel’in sağ el serçe parmağında, Ahmet Ekinci’nin ise sol ayak bileğinde kırık oluşmasına neden olmuştu.
27 Ağustos 2020 tarihinde Göçmenköy’de Sammy Lytan Wairagala’ya ait evden Beko marka televizyonu çalan Nhamburo, 3 Eylül’de ise Ada Dorm isimli öğrenci yurdundan kime ait olduğu bilinmeyen ve koli içerisinde HP marka dizüstü ile birlikte kaçmaya çalışırken yakalanmıştı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso hazır bulundu.
Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.
  Yargıç Katip, sanığın işlediği suçun, Anayasa güvencesi altındaki Mülkiyet Hakkı’nı ihlal eden, çok ciddi ve vahim bir suç olduğuna vurgu yaptı.

Katip, ayrıca soygun suçunun kamu düzenini yakından ilgilendiren ve yaygınlaşmakta olan bir suç türü olduğuna dikkat çekip, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

banner134

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, oybirliği ile iki buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104