Hem uyuşturucu, hem de hırsızlıktan yargılanacak

banner37

Gazimağusa’da giydiği ayakkabıya zulaladığı 1 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla yakalanan H.A.’nın, 22 Şubat’ta da hırsızlık suçu işlediği ortaya çıktı

banner87
Hem uyuşturucu, hem de hırsızlıktan yargılanacak
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da giydiği ayakkabının içerisinde 1 gram uyuşturucu bulunduğu için tutuklanan H.A.’nın, 22 Şubat’ta da Lefkoşa’da K.A.’ya ait olan yaklaşık 25 bin TL’lik su sebili, su motoru, klima, şofben, bakır gibi eşyaları çaldığı ortaya çıktı.

H.A., hem hırsızlık hem de uyuşturucu suçlarından ileride yargılanmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nden polis memuru Hasan Selvili uyuşturucu meselesiyle ilgili, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nden ise polis memuru Hüseyin Oran ise hırsızlık meselesiyle ilgili yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Narkotikten Hasan Selvili, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını, H.A. ile birlikte tutukladığı E.T.’nin meseleye bağı olmadığını tespit ederek, şartsız salı verdiğini belirtikten sonra yazılı dava tebliğ ettiği zanlı aleyhine mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

Lefkoşa’da Adli Şube’den Hüseyin Oran da, zanlının 22 Şubat’ta K.A.’nın kaldığı apartman dairesinin altında ve aracı arkasında muhafaza ettiği 24 bin 870 TL değerindeki, su sebili, su motoru, klima, şofben, bakır gibi birçok eşyayı sirkat ettiğini anlattı.

Hüseyin Oran, zanlının 30 yaşında, KKTC vatandaşı olduğunu belirterek, suçunu kısmen kabul ettiğini anlattı ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat istedi.

Huzurundaki şahadetleri ayrı ayrı değerlendiren yargıç, zanlıyı her iki suçtan da ayrı ayrı teminata bağladı.

Yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği H.A’nın, uyuşturucu madde suçundan 30, sirkat suçundan ise 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesini istedi.

Haftanın bir günü en yakın polis karakoluna gidip ispat-ı vücut etmesi de istenen zanlı şartları yerine getirerek serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75