Hem uyuşturucudan, hem de izinsiz ikametten yargılanacak

banner37

Tasarrufunda yaklaşık 180 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu bulunan ve ülkede kaçak kaldığı belirlenen zanlı O.C.P., cezaevine gönderildi

Hem uyuşturucudan, hem de  izinsiz ikametten yargılanacak
banner8

Ayşe BULUT

İskele’de tasarrufunda yaklaşık 180 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan O.C.P.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve zanlı yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma sırasında O.C.P.’nin ülkede 2020’nin Eylül ayından beridir ikamet izinsiz kaldığını da belirleyen polis, operasyon sırasında O.C.P., ile aynı araçta olduğu için tutukladığı arkadaşı J.L.E.’nin suçla bağlantısının olmadığını tespit ederek şartsız salıverdi.

O.C.P., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminat talebiyle dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Hüseyin Özdesoy, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgi üzerine 17 Mart 2020 tarihinde zanlı O.C.P.’nin İskele’de kaldığı ikametgahta arama gerçekleştirdiklerini belirterek, 178 gram 226 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, bir adet üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazinin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Tutuklanan zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını söyleyen Özdesoy, zanlıya 2021’in Ocak ayı içerisinde uyuşturucu madde almak ve 17 Mart 2021 tarihine kadar bu uyuşturucuları tasarrufunda bulundurmak suçlarından dava okunduğunu, zanlının da cevabını mahkemede söyleyeceği beyanında bulunduğunu belirtti.

Zanlının 30 Eylül 2020 tarihinden itibaren ülkede ikamet izinsiz kaldığının belirlendiğini ve bu suçtan da aleyhine dava getirildiğini kaydeden Özdesoy, zanlının ileride görüşülecek davalarında hazır bulunmasını sağlamak amacıyla 3 aylığına hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler’in, 3 aylık süreyi 2 ayla sınırlandırdıklarını beyan etmesinin ardından Yargıç Tutku Candaş kararını açıkladı ve O.C.P.’nin 2 ayı aşmayan bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75