Hemen hemen tüm trafik suçlarını işledi

banner37

Mal sahibinden izinsiz olarak aldığı aracı, alkollü ve ehliyetsiz bir şekilde kullanan ve yolda tehlikeli sürüş yaptığı için kendisini uyaran kişinin aracına da çarpıp kaçan Cevdet Karaoğlu, 7 ay hapse mahkum oldu

Hemen hemen tüm trafik suçlarını işledi
banner90
banner99

“TRAFİK CANAVARI GİBİ HAREKET ETTİ”… Mahkemede pişmanlığını dile getiren Cevdet Karaoğlu, “Hiç yok yere insanların canını tehlikeye attım. Bir daha yapmayacağıma söz veririm” derken, kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, turistlerden beklenen davranışın kamu düzenini bozmamaları olduğuna işaret etti. Yargıç Temay Sağer, “Sanığın trafik canavarı gibi hareket edip, birden çok trafik suçu işlemesini ve müştekinin zararının giderilmemesini aleyhine değerlendiririm” diyerek, 7 ay hapse mahkum etti.

                                       

Emine UYSAL ÇALUDA

Bir garajdan sahibinden izinsiz araba alıp, 185 promil alkolle Lefkoşa-Mağusa anayolunda zigzag çizerek, tehlikeli sürüş yapan ve trafikte kendisini uyaran kişinin aracına çarparak kaçan Cevdet Karaoğlu, 7 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada İddia Makamı adına savcı İlhan Damdelen, olguları aktardı.

Savcı İlhan Damdelen, sanığın 3 Kasım’da saat 21.30’da AK 264 plakalı aracı mal sahibinden izinsiz alıp, sürüş ehliyeti olmadan, sigortasız, muayenesiz, 185 promil alkollü içki tesiri altında, Mağusa- Lefkoşa anayolunda Lefkoşa istikametine doğru tehlikeli bir şekilde sürerken, bir vatandaşın selektör yaparak sanığın durmasını sağladığını kaydetti.

Savcı Damdelen, sanığın, vatandaşın polisi aradığını görmesi üzerine araca çarparak kaçtığını anlattı. Savcı Damdelen, AK 264 plakalı araca bin TL, karşı tarafın aracına ise 3 bin TL hasar oluştuğunu mahkemeye aktardı. Sanığın 3 Kasım’da tutuklandığını belirten Damdelen, turist statüsündeki sanığın 4 Kasım’da yargılanmak üzere cezaevine gönderildiğini kaydetti.

“Hiç yok yere insanların canını tehlikeye attım”

Mahkemede pişmanlığını dile getiren Cevdet Karaoğlu, “Hiç yok yere insanların canını tehlikeye attım. Bir daha yapmayacağıma söz veririm. Yüce mahkemenizden özür dilerim” dedi.

Kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, turistlerden beklenen davranışın kamu düzenini bozmamaları olduğuna işaret etti.

Sağer, turist olan sanığın çok sayıda ciddi trafik suçu işlediğine ve insan hayatını riske attığına vurgu yaptı. Sağer, sanığın mal sahibinden izinsiz, alkollü, ehliyetsiz, seyrüsefersiz, insan hayatını tehlikeye koyacak şekilde araç kullanmasını aleyhine değerlendirdiğine dikkat çekti.

“Trafik canavarı gibi hareket etti”

Yargıç Temay Sağer, “Sanığın trafik canavarı gibi hareket edip, birden çok trafik suçu işlemesini ve müştekinin zararının giderilmemesini aleyhine değerlendiririm” ifadelerini kullandı.

Sağer, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa 7 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75