Hemrayev, şartları yerine getiremedi

banner37

Lefkoşa’da araç kullanırken bayılarak kaza yapan ve tasarrufunda uyuşturucu bulunan Türkmenistan uyruklu İhtiyar Hemrayev, teminata bağlandı ve cezaevine gönderildi

Hemrayev, şartları yerine getiremedi
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da araç kullanırken bayılarak kaza yapan ve tasarrufunda uyuşturucu bulunan Türkmenistanlı İhtiyar Hemrayev, teminat şartlarını yerine getiremediği için 1 ayı geçmeyecek süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Ceza Evi’ne gönderildi.

Lefkoşa’da, bir oto yıkamacıya aracını yıkatmak için götürdüğü esnada baygınlık geçiren ve yapılan aramada tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan İhtiyar Hemrayev’in aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Hemrayev, teminata bağlanılmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Bağlandığı teminat şartlarını yerine getiremeyen Hemrayev, cezaevine gönderildi.

banner134
Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i tanık olarak dinletti.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin mahkemede verdiği şahadette, zanlının Ortaköy’de faaliyet gösteren bir oto yıkamacı yakınlarında, kaza yaparak başka araçlara çarpıp durduğunu söyledi.

Metin, “112  Hızır Servis”in zanlıya olay yerinde müdahalede bulunarak ayıltıldığını, kısa süre sonra zanlının aracında gerçekleşen aramada gazete kâğıdına sarılı 1 gram sentetik cannabinoid  olduğu sanılan madde bulunduğunu belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verip işlediği suçu itiraf ettiğini, daha önce herhangi bir suç sabıkasının bulunmadığını belirten Metin, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının uygun görülen bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, 10 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak serbest kalmasına karar verdi. Yargıç Kürşad, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi halinde, şartları yerine getirinceye veya her halükarda 1 ayı geçmemek kaydıyla yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Hemrayev şartları yerine getiremedi ve cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75