'Hep benim gibi içiciler yakalanıyor'

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlı A. K., isyan etti

'Hep benim gibi içiciler yakalanıyor'
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da tasarrufunda az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlı A. K., isyan etti. Mahkemede söz alan zanlı A. K., “Sadece odamda içiyorum. Kimseye zararım yok. İçici olduğumu kabul ediyorum. Hep benim gibi içiciler yakalanıyor. Aslında satıcılar biliniyor” dedi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 4 Aralık’ta saat 14.20’de Narkotik ekibinin Ortaköy’de zanlının ikametgahının önünde belirlendiğini ve yapılan üst aramasında montunun cebinde bir adet tütünle karışık içinde sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan elle sarılı sarma sigara bulunarak, emare alındığını söyledi.

Polis memuru Mehmet Sevinç, aynı gün zanlının ikametgahında yapılan aramada, iki gram tütünle karışık sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde, sehpa üzerinde içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak, emare alındığını belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini söyleyen Sevinç, uyuşturucu maddeyi Ortaköy’de1 Aralık’ta halen aranan bir şahıstan 400 TL karşılığında iki gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, meselede aranan bir şahıs olduğuna dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75