'Her fırsatta cinsel saldırı suçunu işliyordu'

banner37

Üniversite otobüsünde 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunan Ahmet Bilgili’nin defalarca cinsel saldırı suçundan polislik olduğu ancak şikayetlerin ileri götürülmediği belirtildi

'Her fırsatta cinsel saldırı suçunu işliyordu'
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversiteye ait öğrenci otobüsünde 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunan zanlı Ahmet Bilgili’nin geçtiğimiz mart ayında aynı şekilde otobüste bir kadını taciz ettiği, 12 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunduğunu ve telefonda tacizlik suçundan hakkında polise şikayette bulunulduğu ancak şikayetlerin ileri götürülmediği belirtildi.

“Cinsel saldırı” ve “Kişiyi hürriyetinden etme” suçlamalarıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Ahmet Bilgili yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Ergin Atıcı, Lefkoş Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

“Birçok kez cinsel saldırı suçu işledi”

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, huzurda bulunan zanlı Ahmet Bilgili’nin 21 Eylül’de saat 18.45 raddelerinde Lefkoşa’da Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde bir öğrenci servisi içerisinde seyahat etmekte olan isminin baş harfleri G. T., olan 23 yaşındaki kız öğrencinin arkasına yanaşarak cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Polis Tarman, müştekinin zanlının boynuna sarılıp bağırması üzerine otobüste bulunan diğer yolcuların yardımı ile etkisiz hale getirilip yakalandığını belirtti.

Polis memuru Hamza Tarman, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini belirtti.

Tarman, zanlının 28 Mart 2018 tarihinde yine okul otobüsü içinde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğunu, farklı bir tarihte 12 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunduğunu ve telefonda tacizlik suçundan hakkında polise şikayette bulunulduğunu ancak şikayetlerin ileri götürülmediğini belirtti.

Zanlının farklı suçlardan sabıkaları olduğuna vurgu yapan Tarman, 19 yıldır adada olan işsiz zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75