Her gün yasal olmayan yolla, güneyden kuzeye işe geliyor

banner37

Zanlı Amrasy Ali, askeri bölgeyi ihlal ederken yakalandı

Her gün yasal olmayan yolla,  güneyden kuzeye işe geliyor
banner99

“TAKSİCİ KAÇTI”… Kaçak olarak her gün Güney’den Kuzey’e geçen zanlı Amrasy Ali, mahkemede “Kıbrıs’ta çalışıyorum. Güney’e evlenmek için gittim. Eşim 6 aylık hamile. İş için kuzeye geliyorum. Yolda gelirken yakalandım. Yanımda taksici vardı. Kaçtı” dedi. Polis de zanlıya askeri bölgeyi ihlal etmesinde yardımcı olan bir kişinin arandığını belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güney Kıbrıs’ta yaşayan ve bir süredir yasal olmayan yolla her gün kuzeye geçip, işe giden zanlı Amrasy Ali, askeri bölgeyi ihlal ederken yakalandı.
   Mahkemede söz alan zanlı,  “Kıbrıs’ta çalışıyorum. Güney’e evlenmek için gittim. Eşim 6 aylık hamile. İş için kuzeye geliyorum. Yolda gelirken yakalandım. Yanımda taksici vardı. Kaçtı” dedi.
   “Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ali, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İbrahim Döşemeci’yi dinletti.

banner134
   Mahkemede yeminli şahadet veren Döşemeci, zanlı Amrasy Ali’nin 21.09.2020 tarihinde Haspolat’ta birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal edip, yasal olmayan yolla KKTC’ye giriş̧ yaparken suçüstü tutuklandığını belirtti.
   Polis memuru İbrahim Döşemeci, 22.09. 2020 tarihinde zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını ve mahkemeye çıkarılarak aleyhinde bir gün tutukluluk emri alındığını kaydetti.
   Döşemeci, zanlının askeri bölgeyi ihlal etmesinde yardımcı olan bir kişinin arandığına, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahısların olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75