Her ikisi de 3 gün tutuklu kalacak

banner37

Suç ile Operasyonel Mücadele Çalışmaları kapsamında, Lefkoşa’da ikamet izinsiz olduğu tespit edilen iki kişi daha yakalandı

banner87
Her ikisi de 3 gün tutuklu kalacak
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Ülkede ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen zanlılar Nguyen Ngoc Son ve Ercan Bozan tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Emrah Turgal, tanık olarak dinlendi.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, her iki zanlının da “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan methaldar olduklarını belirterek, olayların detaylarını aktardı.

Turgal, önceki gün saat 16.50 sıralarında zanlı Nguyen Ngoc Son’un Suç ile Operasyonel Mücadele Çalışmaları kapsamında yapılan muhaceret kontrolünde, ülkede 5 Aralık 2018 tarihinden bu yana ikamet izinsiz olarak yaşadığının tespit edildiğini, dün sabah saat 03.00 raddelerinde de zanlı Ercan Bozan’ın yapılan muhaceret kontrolünde ülkede 8 Nisan’dan bu yana ülkede izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini söyledi.

Her iki zanlının da suçüstü halleri gereği tutuklandıklarını kaydeden Turgal, zanlılar aleyhinde başlatılan tahkikatın çok yeni olduğunu, alınacak ifadeler olduğunu ve zanlıların ülkede ne maksatla bulunduklarının araştırmasının yapılacağını belirtti.

Polis memuru bu bağlamda, her iki zanlının da soruşturma maksatlı poliste 3 gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Mahkeme, polisin talebini uygun bularak her iki zanlının da ilk etapta poliste 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75