Her ikisi de cezaevine gitti

banner37

Boğazköy’de yol kenarındaki bir reklam panosunun altına bırakılan yaklaşık yarım kilo uyuşturucu ile ilgili tutuklanan Smart Abeyewe ve Cengiz Han Topacık hakkındaki soruşturma tamamlandı

Her ikisi de cezaevine gitti
banner99

   Boğazköy’de yol kenarındaki bir reklam panosunun altına 280 gramı hintkeneviri, 180 gramı da sentetik cannabinoid olan yaklaşık yarım kilo uyuşturucuyu bırakan Cengiz Han Topacık ve uyuşturucuları almaya gittiğinde pusuda bekleyen Narkotik polisi tarafından suçüstü yakalanan Smart Abeyewe’nin aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı.

   Polis, dün iki zanlıyı da teminat talebiyle mahkemeye çıkardı ve mahkeme zanlıların yargılanıncaya kadar cezaevinde tutuklu kalmalarına karar verdi.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek, 1 Ekim tarihinde, saat 19.30 sıralarında aldıkları ihbar üzerine Boğazköy’de pusuya yattıklarını söyledi.

   Atabek, zanlı Topacık’ın bölgedeki reklam tabelaları altına 280 gram hintkeneviri ve 180 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bırakırken görüldüğünü, daha sonra bırakılan uyuşturucuları almak için ZRH 367 plakalı araç ile Smart Abeyewe’nin olay yerine geldiğini, makul kuvvet kullanılarak suçüstü hali tutuklandığını ifade etti.

   Abeyewe’nin aracında da arama yapıldığını, 2 gram ağırlığında hintkeneviri, içerisinde uyuşturucu madde 5 adet sarma sigara izmariti bulunarak emare olarak alındığını belirten Atabek, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını kaydederek teminat talep etti.

   Yargıç Uğraşın, her iki zanlıyı da 1 ayı aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75