Her taraftan uyuşturucu çıktı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, Girne’de düzenlediği bir operasyonda, toplam 4 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve çok sayıda sarma sigara ele geçirdi

Her taraftan uyuşturucu çıktı
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, önceki gün Girne’de Ebenzer Shma ve Ayodeji Stephan’ın evine düzenlediği operasyonda 4 gram hintkeneviri türü ve içerisinde hintkeneviri olduğuna inanılan çok sayıda sarma sigara ele geçirdi.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma Verme ve Tasarrufu” suçlamasından tutuklanan zanlılar Ebenzer Shma ve Ayodeji Stephan, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, Girne’de 27 Ekim tarihinde, 12.30 ile 15.00 saatleri arasında, zanlı Ebenzer Shma ile zanlı Ayodeji Stephan’ın ikametgahında yapılan aramada, iki ayrı yatak odasında şeffaf naylona sarılı 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve cam kavanoz içinde de 7 adet tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara ile uyuşturucu yapımında kullanılan bir adet de plastik öğütücü ele geçirdiklerini söyledi.

Polis memuru Mustafa Zor, ikametgahın salonunda devam eden aramada saksı içerisinde gizlenmiş 1 gram ağırlığında hintkeneviri ve kullanımlarında bulunan arabada ise yarım gram ağırlığında hintkeneviri ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara bulduklarını kaydetti.

Zor, meseleyle ilgili yapılan soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken ifadelerin olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlıların aleyhinde yapılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığına dikkat çekerek, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75