Her taşın altı arandı, kırmızı çanta hâlâ kayıp

banner37

Girne’deki Senak Kuyumculuğu soyup, içi para ve altın dolu 2 çantayı Gazimağusa’da Gülseren Bölgesi’ne bıraktıktan sonra Ercan’dan yurtdışına çıkan İranlı soyguncuların taşıdığı çantalardan biri bulunamadı

banner87
Her taşın altı arandı, kırmızı çanta hâlâ kayıp
banner99

SOYGUNCULAR 8 GÜN ÖNCE GELDİ… Ülkeye 8 gün önce gelip, soygundan bir gün önce Gazimağusa’da bulunan bir otelde konakladıkları belirlenen İran uyruklu 47 yaşındaki Jamshid Bagherpoor ve 23 yaşındaki Mahdi Niazijengheshlaghi’nin sahte kimlik kullanarak ülkeyi terk ettikleri düşünülüyor.


Sedef BOŞNAK

Girne’deki Senak Kuyumculuğu soyup, içi para ve altın dolu 2 çantayı Gazimağusa’da Gülseren Bölgesi’ne bıraktıktan sonra Ercan’dan yurtdışına çıkan İranlı soyguncuların taşıdığı 2 çantadan 1’i halen bulunamadı.


Soyguncuların güpegündüz çaldığı 5 kiloyu aşkın ziynet eşyası ve 15 bin sterlin nakit paranın büyük bir kısmını, önceki gün Gülseren Bölgesi ve Gazimağusa Serbest Limanı’nı birbirine ayıran duvarın dibindeki naylon poşet ve koli bantlı tahta parçasıyla işaretli ağaç altındaki siyah çantada bulan polis, aramalarına halen devam ediyor.


Ülkeye 8 gün önce gelip, soygundan bir gün önce Gazimağusa’da bulunan bir otelde konakladıkları belirlenen İran uyruklu 47 yaşındaki Jamshid Bagherpoor ve 23 yaşındaki Mahdi Niazijengheshlaghi’nin, içi altın ve para dolu siyah çanta gibi diğer çantayı da işaret koyup gömdüğüne inanılıyor.


Girne, Gazimağusa ve Lefkoşa CÖŞ ekipleri, kayıp olan kırmızı renkli çantayı bulabilmek için, Gülseren Bölgesi’ndeki ağaç, kuru ot ve moloz yığınlarının bulunduğu 500 metre karelik alanı didik didik aradı.


Aramalar, dün saat 16,00’da başlayıp gün batımına kadar devam etti. Polis ekibi, neredeyse her taşın altına, detektör, kazma, kürek ve sopa yardımıyla baktı ancak çantanın saklı olduğu yeri tespit edemedi.


Serbest Liman Bölgesi’ndeki hurdalık alanı da arayan polis, bölgedeki aramalarına bugün de devam edecek.

Suç ortakları var mıydı?


Kamera kayıtlarına göre, Kuyumcu Gülesen Aksay’ı etkisiz hale getirip işyeri içerisindeki altın ve paraları, biri siyah diğeri kırmızı olan 2 çantaya doldurup çaldıktan sonra kaçan soyguncuların, ülkede suç ortağı olup olmadığı halen araştırılıyor.


Öte yandan, polis, altınların ve paraların gömülü olduğu çukurun olaydan bir gün önce kazılıp hazır edildiğine inanıyor. Boş altın kutuların gömülü olduğu yerde, kazma kürek ile koli bandı bulunmasını da buna bağlıyor.


Kamera kayıtlarını incelemeye devam eden polis, kayıp olan diğer altınları bulmak için soruşturmasını sürdürüyor.


Soyguncuların, Gülseren Bölgesi’nde, boş altın kutuları ile içi para ve altın dolu çantayı, iki farklı noktaya gömdüğünü tespit eden polis, kırmızı çantanın da bölgede gömülü olabileceğine inanıyor.


Kamera kayıtları ve alınan ifadelere göre, Girne’den Lefkoşa’ya bir otobüsle, Lefkoşa’dan Gazimağusa’ya da taksiyle geldikleri belirlenen ve Cyprus Apart önünde inip, yaya olarak beraberindeki çantalarla, Gülseren Bölgesi’ndeki ağaçlık alana giriş yapan soyguncuların, burada 45 dakika kaldığı belirlenmişti.


Soyguncuların, ağaçlık alandan çantasız çıkıp, bir taksiyle gittikleri Ercan Havalimanı’ndan ülkeden çıkış yaptıkları da belirlenmişti.


Güvenilir kaynaklara göre, resmi kayıtlarda Jamshid Bagherpoor ve Mahdi Niazijengheshlagi’nin yurtdışına çıktığı görülmüyor.


Bu da zanlıların sahte kimlik kullanarak ülkeyi terk ettikleri ihtimalini güçlendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Çubukçuoğlu
Mehmet Çubukçuoğlu - 4 ay Önce

Ülkeye girişi olmayan o sahte kimliklerin nasıl çıkışı olur.Eğer giriş varsa onlar suç ortaklarıdır

SIRADAKİ HABER

banner96