banner6

Her yerde uyuşturucu satıcısı aranıyor

banner37

Narkotik ekibi, Alayköy'de faaliyet gösteren bir gece kulübünde yaptığı operasyonda 4 ayrı pakette 5 gram uyuşturucuyla yakaladığı Murat Gören ve Mehmet Gür'e uyuşturucu temin eden kişiyi arıyor

Her yerde uyuşturucu satıcısı aranıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL

Narkotik ekibi, Alayköy'de faaliyet gösteren bir gece kulübünde yaptığı operasyonda 4 ayrı pakette 5 gram bonzai ile yakaladığı Murat Gören ve Mehmet Gür'e uyuşturucuyu temin eden kişiyi arıyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram'ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlılar Murat Gören ve Mehmet Gür'ün araçları ile 9 Kasım tarihinde saat 21.15 raddelerinde bir gece kulübünün park yerinde bulundukları esnada narkotik ekibince gerçekleştirilen operasyon sonucunda, üzerlerinde ve konu araçta yapılan aramada dört ayrı kağıda sarılı yaklaşık 5 gram ağırlığında Sentetik Cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, her iki zanlının da gönüllü ifade verdiğini, ancak tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek, aranan bir şahıs olduğuna dikkat çekti ve tutukluluk sürelerinin 4 gün daha uzatılmasını talep etti.

Zanlılar hücre koşullarından yakındı

Mahkemede söz alan zanlı Murat Gören, “Hücreden tuvalet talebimiz dışında çıkamıyoruz. Hücrede ayak kokusundan durulmuyor. Hücreler çok havasız. Hücre kapılarının açık olmasını istiyoruz” dedi. Polis çavuşu Bayram, hücrelerin havalandırması olduğunu belirtti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, aranan bir kişi olduğuna işaret edip, her iki zanlının da tahkikat amaçlı 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 09:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104