Her yerden uyuşturucu çıktı

banner37

Evinde yapılan aramada bilgisayar kasasında 20 gram, öğütücü içerisinde 2 gram ve kül tablasında ucu yanık 1 adet tütüne karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan zanlı tutuklandı

banner87
Her yerden uyuşturucu çıktı
banner99

Meyil AVCAN

Narkotik ve Uyuşturucu Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekiplerince Girne’de zanlı Denizhan Durgun’un ikametgâhında yapılan aramada bilgisayar kasasına gizlenmiş 20 gram, öğütücü içerisinde 2 gram ve tablada ucu yanık 1 adet sarma sigara bulunması üzerine zanlı tutuklanarak dün sabah mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, bulunan uyuşturucuların analiz için laboratuara gönderilemediğine ve aranan bir şahsın daha olduğunu dikkate alarak, zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü Narkotik ve Uyuşturucu Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli tahkikat memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Zor, zanlının “Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu belirterek, önceki gün saat 12.20 raddelerinde, Narkotik ve Uyuşturucu Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekiplerince Girne’de zanlının ikametgâhında yapılan aramada bilgisayar kasasına gizlenmiş 20 gram, öğütücü içerisinde 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve tablada ucu yanık 1 adet sarma sigara bulunarak emare alındığını söyledi.

Meseleyle ilgili yürütülen tahkikatın yeni başladığını, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağını kaydeden Zor, alınan emarelerin laboratuara gönderileceğini ifade etti.

Zor, konuyla ilgili aranan bir şahsın daha olduğunu ve tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlanması açısından, zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Seran Bensen, tahkikatın yeni başladığını, alınan ifadelerin teyit tekzibinin yapılacağını ve alınan emarelerin laboratuara gönderileceğini kaydederek, zanlının ilk etapta poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96