banner6

Her yerden uyuşturucu çıktı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri önceki gün, Girne, Çatalköy ve Esentepe’deki ev, daire ve otomobilde yaptıkları aramalarda 1 kiloya yakın farklı türlerde uyuşturucu ele geçirdi, 2 kişiyi tutukladı.

Her yerden uyuşturucu çıktı
banner151

Elmas TOKAY

Narkotik Polisinin önceki gün aldığı bir ihbar üzerine başlattığı operasyon seriye dönüştü ve peş peşe yapılan operasyonlarda bir kiloya yakın hintkeneviri, 11 kök hintkeneviri bitkisi, yaklaşık 20 gram kokain ve üç buçuk adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hap ele geçirildi. Uyuşturucularla ilgili olarak Serkan Tosun ve Hüseyin Başar tutuklandı ve dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Mehmet Bayram, mahkemede verdiği şahadette, zanlılar Serkan Tosun ve Hüseyin Başar’ın uyuşturucu operasyonunda tutuklandığını anlattı.

Polis Çavuşu Bayram, zanlı Serkan Tosun’u Çatalköy-Girne arasında faaliyet gösteren bir benzin istasyonunda durdurduklarını söyledi. Bayram, zanlının kullanımındaki PG 221 plakalı araçta gerçekleştirdikleri aramada, 1 adet plastik kutu içinde 2 gram hintkeneviri, aynı kutu içinde 1 gram kokain ve yine içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet elle sarılmış ucu yanık sigara bulunduğunu belirtti.

Aynı gün mahkeme emriyle zanlı Serkan Tosun’un Esentepe’deki evinde bir arama yaptıklarını kaydeden Bayram, yapılan aramada vazo içine gizlenmiş sigara kutusunda 4 gram kokain, aynı yerde şeffaf naylon içinde 3 adet uyuşturucu hap bulduklarını söyledi.

Bayram, yine Tosun’un Girne’deki evinde yapılan aramada 1 adet siyah renk naylon içinde üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulduklarını söyledi.

Tosun’un verdiği gönüllü ifadesinde, söz konusu uyuşturucu maddeleri zanlı Hüseyin Başar’dan aldığını itiraf etmesi üzerine Başar için tutuklama emri aldıklarını kaydeden Bayram, zanlıyı Girne’de tespit ederek tutuklandıklarını dile getirdi.

“Üzerinden para ve uyuşturucu çıktı”

Bayram, zanlı Hüseyin Başar’ın üzerinde yapılan aramada giymekte olduğu şortunun cebinde naylon parçasına sarılı 2 gram hintkeneviri, yine cebinde uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 30 TL, 140 sterlin, 20 Euro ve 100 ABD Doları nakit para tespit ettiklerini belirtti.

Polis Çavuşu Bayram, Başar’ın kullanımındaki araçta yapılan aramada ise 7 ayrı naylona sarılı 25 gram ağırlığında hintkeneviri, toplam ağırlıkları 20 gram ve içinde uyuşturucu olduğuna inanılan 10 adet elle sarılmış sarma sigara, 9 gram kokain, şeffaf naylon içinde yarım gram yeşil renk uyuşturucu hap ele geçirildiğini söyledi.

Bayram, ayrıca Başar’ın kullanımındaki aracın bagaj kısmında ise üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi bulunduğunu kaydetti.

Zanlı Hüseyin Başar’ın Çatalköy’de bulunan evinde yapılan aramada ise şeffaf naylon içinde 1 gram hintkeneviri ve uyuşturucu kırıcısı bulduklarını, ayrıca evde iki ayrı daireye ait anahtar bulunduğunu ve yapılan sorgulamada dairelerin Başar’a ait olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Bayram, Başar’a ait dairelerde gerçekleşen aramada ise boyları 3 ile 16 cm arasında değişen 11 kök hintkeneviri bitkisi, dairede devam eden aramada iç içe geçirilmiş 2 ayrı poşet içindeki bir kavanozda toplam 600 gram hintkeneviri bulduklarını kaydetti.

“Suçlarını itiraf ettiler”

Polis Çavuşu Mehmet Bayram, her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiklerini söyledi.

Bayram, işlenen suçun ciddiyetine dikkati çekerek soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirtti ve zanlıların soruşturma amaçlı 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, huzurunda verilen şahadet ışığında, soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 09:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110