Herkes birbirini suçluyor

banner37

Girne’de 2016 yılı mart ayı içerisinde bir GSM şirketinden M. G. isimli şahıs adına iki adet cep telefonu aldıkları iddia edilen Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü tutuklandı

banner87
Herkes birbirini suçluyor
banner90
banner8

Girne’de 2016 yılında, M. G., isimli kişinin adına sahte belgeyle bir GSM şirketinden 2 adet cep telefonu almakla suçlanan Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü tutuklandı.

Başlatılan soruşturma çerçevesinde zanlıları tutukluluk talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkaran polis, zanlıların verdikleri ifadelerde birbirlerini suçladıklarına işaret ederek, araştırmalarının sürdüğünü belirtti.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği adına soruşturmanın tahkikatını yürüten polis memuru yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Tahkikat memuru, M. G. isimli şahsın kendilerine yaptığı şikâyette 2016 yılı içerisinde kendisinin bilgisi dışında adına yapılan sözleşme ile iki cep telefonu alındığını, adına 22 bin TL borç çıkarıldığını ve bu borç dolayısı ile dava açıldığını söylediğini belirtti.

Şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını söyleyen polis, yapılan araştırmaları sonucu zanlı Yörü’nün M. G.’ye ait kimlik fotokopisi ile belgeleri söz konusu GSM şirketine verip sözleşme imzalandığını, M. G.’ye verilmek üzere iki adet cep telefonu aldığının belirlendiğini açıkladı.

Zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını kaydeden polis, zanlının ifadesinde o dönemde birçok arkadaşına aracı olup cihaz aldığını, cihazları ilgili kişilere teslim ettiğini, kimse adına imza atmadığını, M. G.’nin kimlik fotokopisini Ferhat Kaya’nın kendisine verip cihaz alması için yardım istediğini söylediğini belirtti.

Polis memuru, zanlı Yörü’nün gönderilen kimlik fotokopisi ile sözleşme yapılmasına yardımcı olduğunu, sözleşmeyi M. G.’ye imzalatması için zanlı Kaya’ya verdiğini iddia ettiğini aktardı.

Zanlı Yörü’nün ifadesinin devamında Kaya’nın imzalı bir şekilde sözleşmeyi kendisine geri getirdiğini, bunun üzerine iki telefonu Kaya’ya teslim ettiğini anlattığını kaydeden polis, bu iddiaları M. G.’ye sorulduğunu söyledi.

Polis memuru, M. G.’nin ne Farhat Kaya ne de Alpaslan Yörü isimli şahısları tanımadığını söylediğini belirtti. Zanlı Kaya ile Yörü’nün tutuklandığını, haklarında soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, M. G. adına alınan iki adet I Phone 6 Plus marka cep telefonunun akıbetinin ise belli olmadığını söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirten polis, 3 gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75