banner6

Hesabında 432 bin 410 TL yatırım bulundu

banner37

Alsancak’ta faaliyet gösteren bir marketten, 1 ay içerisinde sahtekârlıkla zimmetine 40 bin TL para geçirdiği tespit edilen Burak Gül’le ilgili polis soruşturması genişledi.

Hesabında 432 bin 410 TL yatırım bulundu
banner99

Elmas TOKAY

Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bir iletişim şirketinde satış sorumlusu olarak çalışan ve Alsancak’ta faaliyet gösteren bir marketteki “kontur yükleme pos cihazlarına”, geçtiğimiz mart ayında, 62 bin 149 TL yerine 21 bin 701 TL’lik kontur yükleyip, geriye kalan parayı zimmetine geçirdiği gerekçesiyle tutuklan Burak Gül’le ilgili polis soruşturması genişledi. Polis, Gül’ün banka hesaplarında yaptığı incelemede, toplamda 10 adet olan çeklerle 432 bin 410 TL’lik yatırım olduğunu tespit etti.

Gül, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 6 gün daha tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Mustafa Güneş, meseleyle ilgili bilgi verdi.

Güneş, Burak Gül’ün “çek sahteleme ve tedavüle sürme, evrak sahteleme ve tedavüle sürme ile sahte davranışla para temini” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Güneş, tahkikatın, Lapta Polis Karakolu’na, 8 Mayıs tarihinde, market sahibi E. İ.’nin şikâyeti üzerine başladığını anımsatarak, Gül’ün tutuklandığını söyledi.

Zanlı aleyhinde alınan 3 günlük tutukluluk süresinde, ada genelinde iletişimde olduğu iş yerleri ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattıklarını belirten Güneş, kontur atılan ilgili şirketlerden ocak ayı itibarı ile döküm beklediklerini kaydetti.

“Hesabına 10 çek yatırımı var”

Polis Memuru Güneş, zanlının banka hesaplarının inceleme altına alındığını ve alınan hesap dökümünde 10 adet çekle toplam 432 bin 410 TL’lik yatırım olduğunu söyledi.

Burak Gül’ün patronunun, konu çek yapraklarından 4’ü üzerindeki imza ve ciroların kendisine ait olmadığını ve yapraklar üzerine yazılan toplam 23 bin 014 TL’den de haberi olmadığını söylediğini kaydeden Güneş, ayrıca Gül’ün patronunun, alacağı olmadığını ve çeklerin üzerinde bulunan bankayla çalışmadığını da bildirdiğini kaydetti.

banner134

“Birçok iş yeri şikâyetçi”

Polis Memuru Güneş, olayın basında duyulmasının ardından zanlı Gül ile temas halinde olan birçok iş yerinin polise gelerek şikâyette bulunduğunu ve yeni şikâyetlerin de gündemde olduğunu kaydetti.

Birçok hesap dökümünün beklendiğini ifade eden Güneş, zanlının soruşturma maksatlı 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Talebi yerinde bulan mahkeme, zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104