Hesap dökümleri bekleniyor

banner37

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Cemil Ülgü’nün tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

Hesap dökümleri bekleniyor
banner90
banner99

TELEFON DÖKÜMÜ HALEN İNCELENİYOR… Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’nin, Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in 13 Mart 2019 tarihinde öldürülerek çalınan 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, cinayetten sonra halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığını tespit ettiği Cemil Ülgü’yle ilgili soruşturması devam ediyor. Polis, hâlâ telefon dökümünün incelendiğine ve hesap bilgilerinin beklendiğine vurgu yaptı. Mahkeme, Cemil Ülgü’nün tutukluluk süresini 8 gün daha uzattı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde silahlı saldırı sonucu cinayete kurban giden ve yüklü miktarda parası çalınan Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığı tespit edilen Cemil Ülgü’nün aleyhinde 8 gün tutukluluk emri temin edildi.

   “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Silahlı soygun”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarrufu” ile “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren İneci, 13 Mart 2019 tarihinde, saat 17.55 sıralarında, Gökhan Naim’in, Ortaköy’de Şehit Sami Küpeli Sokak üzerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve tasarrufundaki içi para dolu çantanın çalınıp, aranan Zahid Masood’a teslim edildiğini anımsattı.

   Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Masood’un ise aynı gün parayı Girne’de Bahçeli yolunda zanlı Cemil Ülgü’ye teslim ettiğinin belirlendiğine vurgu yaptı.

“5 kişiden daha ifade alındı”

   Feyyaz İneci, zanlının son 8 günlük tutukluluk süresince 5 kişiden daha ifade alındığını kaydetti.

   İneci, zanlının cinayete ait dönemdeki telefon hattı dökümünün alındığına ve halen incelendiğine vurgu yaptı.

   İneci, ayrıca olay tarihinden sonraki banka hesaplarının Merkez Bankası’ndan talep edildiğini ve hâlâ cevap alınmadığını belirtti.

   İneci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75