banner6

Hesaplar didik didik inceleniyor

banner37

Taşkent Kooperatifi’nde kişilerin mevduatlarında oynama olduğu yönündeki ihbar üzerine, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin başlattığı denetim devam ediyor. Krediler, mevduatlar ürün satışları mercek altına alındı

Hesaplar didik didik inceleniyor
banner151

Ceren ÖZBİL

Taşkent Kooperatifi’nde kişilerin mevduatlarında oynama olduğu yönündeki ihbar üzerine harekete geçen Kooperatif Şirketler Mukayyitliği bu kooperatifin hesaplarıyla ilgili başlattığı incelemeleri sürdürüyor.

Denetimin en geç yılbaşına kadar tamamlanması hedeflenirken, bu kooperatife ait mevduatlar, krediler, kredi ödemeleri ve ürün satışları teker teker mercek altına alındı.

Taşkent Kooperatif’indeki açığın 2 milyon TL civarında olduğu iddia ediliyor.

Köylüler, eski ve yeni yönetimi suçluyor

Mağdurlar ise usulsüzlükle ilgili kooperatifin hem eski hem de yeni yönetimini suçluyor. Köylüler araştırmalar konusunda kendilerini tatmin edecek bir açıklama yapılmasını istiyor.

Ayrıca yine köylülere göre; Kooperatif Şirketler Mukayyitliği denetim konusunda yavaş davranıyor ve yeterli denetimi yapmıyor.

Köylüler bu tepkilerini kısa süre önce Kooperatif Şirketler Mukayyitliği önünde toplanıp, daha sonra da yetkililerle görüşerek dile getirmişti.

Yeşildağlı: Yılbaşından önce tamamlanacak

Kooperatif Şirketler Mukayyidi Namık Yeşildağlı, Taşkent Kooperatifi’nde başlatılan teftişin yılbaşından önce sonuçlandırılmasının planlandığını açıkladı.

Kendisinin de bu işi bitirmeyi hedeflediğini kaydeden Yeşildağlı şu şekilde konuştu:

“Detaylı bir inceleme başlattık. Bu doğrultuda mevduatlar, krediler, kredi ödemeleri ve ürün satışları teker teker inceleme altına alındı. Hedefimiz yeni yıl öncesinde araştırmayı bitirmek. Zaten biz daha önce yapılan toplantıda köylülere incelememizin yılbaşına kadar süreceğini belirtmiştik. Ancak o kadar da sürmeyeceğini tahmin ediyorum.”

Aşandır: Tüm hesaplar sorunlu

Taşkent Muhtarı Durmuş Aşandır, hemen hemen bütün köyün mağdur durumda olduğunu söyledi. Olayın patlak vermesinin üzerinden bir ayı aşkın bir süre geçtiğine dikkati çeken Aşandır, artık olayın ortaya çıkmasını istediklerini ifade etti.

Aşandır, “durumda hiç bir değişiklik yok, bizde merakla bekliyoruz. Bir an önce ortaya çıkmasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 09:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110