Hesapları mercek altında

banner37

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Cemil Ülgü’nün tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

banner87
Hesapları mercek altında
banner90
banner8

HEM TELEFON DÖKÜMÜ HEM DE HESAPLARI İNCELENECEK… Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’nin, Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in 13 Mart 2019 tarihinde öldürülerek çalınan 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, cinayetten sonra halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığını tespit ettiği Cemil Ülgü’yle ilgili soruşturması devam ediyor. Hem telefon dökümü hem de hesapları mercek altına alınan Cemil Ülgü’nün tutukluluk süresi dün 8 gün daha uzatıldı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde silahlı saldırı sonucu cinayete kurban giden ve yüklü miktarda parası çalınan Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığı tespit edilen Cemil Ülgü’nün hem telefon dökümü hem de hesapları mercek altına alındı. Mahkemeye çıkarılan cinayet zanlısının aleyhinde 8 gün tutukluluk emri temin edildi.

   “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Silahlı soygun”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarrufu” ile “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren İneci, 13 Mart 2019 tarihinde, saat 17.55 sıralarında, Gökhan Naim’in, Ortaköy’de Şehit Sami Küpeli Sokak üzerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve tasarrufundaki içi para dolu çantanın çalınıp, aranan Zahid Masood’a teslim edildiğini anımsattı.

   Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Masood’un ise aynı gün parayı Girne’de Bahçeli yolunda zanlı Cemil Ülgü’ye teslim ettiğinin belirlendiğine vurgu yaptı.

“4 kişiden ifade alındı”

   Feyyaz İneci, zanlının 19 Haziran’da mahkemeden temin edilen tutuklama emri gereği tutuklandığını belirterek, 3 günlük tutukluluk süresince 4 kişiden ifade alındığını kaydetti.

   İneci, zanlının cinayete ait dönemdeki telefon hattı dökümünün alındığına ve olay tarihinden sonraki banka hesaplarının incelenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

“Cinayetle bağı araştırılıyor”

   İneci, zanlının cinayetle ilgili rolünün araştırılması ve cinayetle bağının netleşebilmesi için 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75