Hesaplarına zorla 500 dolar aktarttılar!

banner37

Gazimağusa’da, arkadaşlarını şiddetle tehdit edip, hesaplarına 500 dolar aktarılmasını sağlayan yabancı uyruklu üniversite öğrencisi 2 genç aleyhine, mahkemeden, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi

Hesaplarına zorla 500 dolar aktarttılar!
banner90
banner99

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER… Cletus Akhua ve Moshood Adesina isimli zanlılar, Range Rower marka yeni araç alan arkadaşları İfeany Azogu’nun kapısına dayanarak, “Sen zenginsin. Bize para vereceksin. Vermezsen seni öldüreceğiz ve rahat bırakmayacağız” diye tehdit ederek, 500 dolar istedikleri belirtiliyor

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, Range Rower marka yeni araç alan arkadaşlarını şiddetle tehdit edip, hesaplarına 500 dolar aktarılmasını sağlayan yabancı uyruklu 2 üniversite öğrencisi, şikayet üzerine tutuklanıp mahkemeye çıkarıldı.

“Soygun”, “şiddet tehdidi” ve “mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan Cletus Akhua ve Moshood Adesina, aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa’da Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi, tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Çebi, zanlıların, “soygun”, “şiddet tehdidi” ve “mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

banner134
Mustafa Çebi, zanlıların, 2 Aralık’ta, saat 17.30’da, İfeany Azogu isimli müştekinin, Çanakkale Bölgesi’nde kaldığı apartmana giderek, adı edilene, “Sen zenginsin. Bize para vereceksin. Vermezsen seni öldüreceğiz ve rahat bırakmayacağız” demek suretiyle şiddetle tehdit ettikten sonra 500 dolar istediğini belirtti.

Çebi, zanlıların, parası olmadığını beyan eden müştekiye hesap numarası verip, 500 doların bahse konu hesaba göndermesini sağladığını ifade ettikten sonra, incelediği kamera kayıtlarından meseleye bağı olan 1 kişi daha olduğunu belirtti.

Tanık polis, yapılması gerekenleri dile getirdikten sonra, henüz yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Avukat Sanıvar: Müvekkillerimin bağı yok

Zanlıları savunan Avukat Ramadan Sanıvar, müvekkillerinin konu suçlarla bağlantısı olmadığını iddia ederek, tanık polisi sorguladı.

Avukat Ramadan Sanıvar, müştekinin darp edilmediğine vurgu yaptıktan sonra, “Müşteki, müvekkillerime kendi rızasıyla para verdi. Ne darp, ne de şiddet vardır” dedi.

Ramadan Sanıvar, zanlıları, müştekinin beyanı dışında suça bağlayıcı bir şahadet bulunmadığını belirterek, lehte ve aleyhte olan hususların araştırılabilmesi için süreye itiraz etmedi.

Kıdemli yargıç, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75