“Hiç hasta olmayacaksınız” dedi, hastalara binlerce Euro’luk ilaç sattı

banner37

Kendisini doktor olarak tanıtarak, Girne ve Gazimağusa’da terapi seansları düzenleyip, insanlara ilaç sattığı iddia edilen Max Nabi isimli kişi dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı:

banner87
“Hiç hasta olmayacaksınız” dedi, hastalara binlerce Euro’luk ilaç sattı
banner90
banner99

Max Nabi isimli yabancı uyruklu bir kişi, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde kendisini doktor olarak tanıtıp, terapi seansları düzenlediği ve insanlara “Hiç hasta olmayacaksınız” diyerek, ilaç sattığı suçlamasıyla tutuklandı ve dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının 2019 yılı Ocak-Nisan ayları içerisinde İ.Y. isimli şahsa hiç hasta olmayacağı vaadiyle 7 bin Euro değerinde ilaç sattığını söyledi.

Polis, zanlı ile ilgili önceki gün yapılan şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını, Girne’de kaldığı otel odasında tespit edilip gözaltına alındığını, zanlının odasında birçok ilaç ele geçirdiklerini, üzerlerindeki etikette vitamin yazıldığını, ancak içeriğinin araştırılacağını ifade etti.

Zanlının Gazimağusa’da da terapi seansları düzenlediğine dair bilgi aldıklarını, yapılan soruşturmada 3 başka şahsın daha zanlıdan ilaç aldığını belirlediklerini kaydeden Yanaroğlu, bu yönde de soruşturma yaptıklarını belirterek, tespit edilen 3 şahıstan birinin daha şikâyetçi olduğunu ifade etti.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini, otel odasında bulunana ilaçların içeriğinin araştırılacağını ve başka şikâyetçilerle görüşüleceğini belirten Yanaroğlu, zanlının 5 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75