Hintkenevirini dama sakladı

banner37

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi 51 yaşındaki Ramazan Ceylan’ın kalmakta olduğu ikametgahta yaklaşık 25 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirdi

banner87
Hintkenevirini dama sakladı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi 51 yaşındaki Ramazan Ceylan’ın kalmakta olduğu ikametgahın damında yaklaşık 25 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirdi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ceylan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ali Hidayet, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 8 Haziran’da 13.30-14.00 saatleri arasında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince Ramazan Ceylan’ın kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, damda gazete ve şeffaf poşete sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeyi 5 Haziran’da aranan bir şahıstan 2 bin TL karşılığında satın aldığını mahkemeye aktardı.

Tahkikatın devam ettiğini, aranan bir şahıs ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirten Sevinç, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96