Hintli kardeşler sınır dışı edilecek

banner37

Ülkede ikamet izinsiz oldukları belirlenen Lakhasni Karavandara, Ajay Giga Karavandara, Avada Karavandara isimli üç kardeş dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı

banner87
Hintli kardeşler sınır dışı edilecek
banner90
banner99

Çamlıbel’de dün trafik kontrolüne çıkan polis, durdurduğu bir van araçta, ülkede ikamet izinsiz olarak kalan Hindistan uyruklu üç kardeşi yakaladı.

Tepebaşı’nda bir bahçede çalışmaya giden Lakhasni Karavandara, Ajay Giga Karavandara ve Avada Karavandara isimli kardeşlerin, 2017 yılından beridir ülkemizde kaçak olarak kaldıkları belirlendi ve dün Girne’de mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine üç günlük tutukluluk emri alındı.

Çamlıbel Polis Karakolunda görevli polis memuru,  Çamlıbel’de dün sabah saat 07.00 sıralarında gerçekleştirilen trafik kontrollerinde Van tipi iş aracı ile Tepebaşı’na giden zanlıların durdurulduğunu ve kimlik kontrolü yapıldığını söyledi.

Polis, yapılan kimlik kontrolünde Tepebaşı’nda bahçe işleri ile uğraşan üç zanlının da ülkede kaçak kaldıklarının tespit edildiğini ifade etti. Her üç zanlının da 2017 yılından beridir ikamet izinsiz olduğunu kaydeden polis, tutuklanan zanlılar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Polis, ayrıca zanlılar hakkında ihraç işlemleri başlatıldığını belirterek, 3 gün süre ile tutukluluk talep etti.

Mahkeme, aktarılan olguları değerlendirerek, zanlıların 3 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108