Hırsız sandı dişlerini kırdı

banner37

Gazimağusa’da, kaldığı apartmanın damındaki internet vericisini tamir etmeye gelen kişiyi hırsız sanıp, yüzüne 2 yumruk atarak vahim bedensel zarara uğrattığı iddia edilen İsmail Tepeci, polis tarafından tutuklandı.

Hırsız sandı dişlerini kırdı
banner90

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da, kaldığı apartmanın damındaki internet vericisini tamire gelen Samet Tuna Akgönül’ü, hırsız sanıp, yüzüne yumruk atarak 2 dişinin kırılmasına yol açtığı öne sürülen İsmail Tepeci, polis tarafından tutuklandı.

Zanlı İsmail Tepeci, polisin soruşturmasına etki etme olasılığı bulunmadığı için dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlı İsmail İslam Tepeci’nin, Gazimağusa’da meydan gelen “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis memuru, zanlının, 9 Eylül 2018 tarihinde, saat 16.30’da, Gazimağusa’da, kendisinden izinsiz olarak Bayraktar Yolu Çanakkale Yaşam Sitesi Blok A1 apartmanın damında, internet vericisini tamir ettiği gerekçesiyle sağ eli ile müştekinin yüzüne 2 kez yumruk vurarak ciddi şekilde darp edip alt ve üst çenede bulunan 2 dişinin kırılmasına sebebiyet verdiğini söyledi.

banner9
Zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını ifade eden tahkikat memuru, gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtti.

Salih Fidan Ersan, mesele ile ilgili olarak tahkikatlarının tamamlanmamakla birlikte zanlının tahkikata etki etme durumunun mevcut olmadığını dile getirdi.

Tanık polis, KKTC vatandaşı olan zanlının, davalarında hazır bulunmasını sağlamak için uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Avukatın sorularını yanıtlayan tahkikat memuru, zanlının beyanına göre, damda müşteki ile karşılaştığını ve damda ne işi olduğunu sorduğunu, müştekinin kaçmaya çalıştığını ve onunla birlikte yere düşerek dizinin kafasına vurduğunu bildirdi.

Tanık polis, müştekinin, zanlıya, interneti düzeltmeye çalıştığını söylediğini ancak zanlının buna inanmayarak tutmaya çalıştığını dile getirdi.

Avukat, müvekkilinin, müştekinin kim olduğunu bilmediğini, hırsız sandığını ve söz konusu kişiyi polise teslime etmek için tutmaya çalıştığını iddia etti.

Yargıç Mine Gündüz, zanlının 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti.

Yargıç ayrıca zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak, KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108