Hırsızlığa 15 ay hapis

banner37

Lefkoşa’da 2021’in Ocak ayı içerisinde çalışmakta olduğu evden ziynet eşyaları sirkat eden ve ikamet izinsiz olduğu da anlaşılan sanık Maya Muhyeva, hapse mahkum edildi

Hırsızlığa  15 ay hapis
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

3 SUÇTAN YARGILANDI… Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, 2021’in Ocak ayı içerisinde çalışmakta olduğu evden ziynet eşyası sirkat eden sanık Maya Muhyeva’yı “Müstahdem tarafından sirkat”, “İkametgahtan sirkat” ve “İkamet izinsiz ülkede kalmak” suçlarından yargıladı ve 15 ay hapis cezasına çarptırdı.

Lefkoşa’da 2021’in Ocak ayı içerisinde çalışmakta olduğu B.S.’nin ikametgâhında temizlik yapmakta olduğu esnada yatak odasında muhafaza edilmekte olan kadın çantası içerisinden muhtelif ziynet eşyalarını sirkat eden ve “Müstahdem tarafından sirkat”, “İkametgâhtan sirkat” ve “İkamet izinsiz ülkede kalmak” suçlarından Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti tarafından yargılanan sanık Maya Muhyeva, 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin kararını Kıdemli Yargıç Şerife Katip açıkladı.

banner134
Katip, bu tür suçların toplumda huzursuzluk, rahatsızlık ve endişe yarattığını belirterek, toplumun can ve malını güvende hissetmemesine yol açtığını kaydetti.

Müstahdem tarafından sirkat meselelerinin ayrıca işveren ve işçi arasındaki güveni sarstığına dikkat çeken Katip, bu tür suçlara caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Katip, sanığın cezasına karar verilirken lehine ve aleyhine tüm unsurların göz önünde bulundurulduğunu ve bu suçlarının önüne geçilebilmesi için caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesinin üzerinde durulduğunu söyleyerek, sanığın aleyhine 15 ay hapis cezası verildiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75