Hırsızlığı seriye bağladı, soluğu cezaevinde aldı

banner37

Girne’de seri hırsızlık suçları işlediği suçlamasıyla tutuklanan ve ülkede kaçak olduğu da ortaya çıkan Ercan Yılmaz’ın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

Hırsızlığı seriye bağladı, soluğu cezaevinde aldı
banner90
banner99

Girne’de seri şekilde hırsızlık yapan Ercan Yılmaz’ın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve ülkede kaçak olarak kaldığı da anlaşılan zanlı, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen teminat duruşmasında, Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli yeminli şahadet vererek, zanlının 2019 yılı Eylül ayı içerisinde Girne bölgesinde meydana gelen dükkân açma, kasti hasar, sirkat, sahtekârlıkla para temini ve ikamet izinsiz suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Çamlıbelli, zanlının 23 Eylül’de Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir büfenin camını taşla kırıp, 32 adet KKTC Devlet Piyangosu, 40 adet Milli Piyango, 100 TL, 70 Euro ve 2 bin 805 TL değerinde tütün çaldığını söyledi.

Polis, zanlının çaldığı KKTC Devlet Piyangosu biletlerinden 6 tanesine amorti çıktığını, zanlının bu biletleri Girne’de bir işletmeye verip 120 TL para aldığını ifade etti.

Çamlıbelli, zanlının 29 Eylül 2019 tarihinde, saat 21.00 sıralarında, Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir şahsa ait araç içerisinden 2 bin 700 TL nakit para çalındığını da belirttikten sonra, zanlının Girne’de bir işletmede tespit edilerek tutuklandığını, üzerinde yapılan aramada kilodunda 2 bin 340 TL nakit para bulunduğunu ifade etti.

Çamlıbelli, tutuklanan zanlının 15 Nisan 2019 tarihinde ülkeye vize ile giriş yaptığını ve 30 günlük vizesi dolunca 15 Mayıs 2019 tarihinden beridir kaçak kaldığını ifade etti.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Çamlıbelli, ülkede yasal statüsü bulunmadığını da belirterek, teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme zanlıyı 45 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75