Hırsızlığı seriye bağladılar, çaldıklarıyla yakalandılar

banner37

Lefkoşa’da iki gün içerisinde peş peşe gelen hırsızlık şikayetlerini değerlendiren polis, üç kişiyi tutukladı

Hırsızlığı seriye bağladılar, çaldıklarıyla yakalandılar
banner90
banner99

4 İŞLETMEYE GİRDİLER… Polisin mahkemeye sunduğu şahadete göre Umar Abdullahi Jabiru, Yusuf Badamasi Abubakar ve Usman İbrahim isimli zanlılar, 18-20 Haziran tarihleri arasında Burcu Restoran’dan 178 TL nakit para ve bir şişe alkollü içki, Cavada isimli restorandan 36 TL tutarında bozuk para ve Share Copy Dizayn isimli iş yerinden bir müşteriye ait diz üstü bilgisayarı çaldı, girdikleri Urfalı Osmanbey Konağı isimli restorandan ise herhangi bir şey çalmadan çıktı.

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da iki gün içerisinde peş peşe işyerlerinden gelen hırsızlık şikayetlerini araştıran polis, seri halde hırsızlık suçu işledikleri gerekçesiyle üç kişiyi tutukladı.

   İşletmelerden çalınan eşyalar tasarruflarında bulunan Umar Abdullahi Jabiru, Yusuf Badamasi Abubakar ve Usman İbrahim isimli üç zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesinde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şubede görev yapan Polis Memuru Coşkun Altındağlı, olguları aktardı.

   Altındağlı, 18-20 Haziran 2020 tarihleri arasında polise bazı iş yerlerinden hırsızlık meselesine yönelik şikayetlerin geldiğini belirterek, bu şikayetler neticesinde yürütülen geniş çaplı soruşturma kapsamında zanlılar Umar Abdullahi Jabiru, Yusuf Badamasi Abubakar ve Usman İbrahim’in tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

   Zanlıların Lefkoşa’da faaliyet gösteren Burcu Restoran içerisinden 178 TL tutarında nakit parayı ve bir şişe alkollü içkiyi, Cavada isimli restorandan 36 TL tutarında bozuk parayı çaldığını dile getiren Altındağlı, Share Copy Dizayn isimli iş yeri içerisinden ise başka bir müşteriye ait diz üstü bilgisayarı çaldıklarını vurguladı.

   Altındağlı, zanlıların ayrıca Urfalı Osmanbey Konağı isimli restorana da bir cürüm işlemek kastı ile girdiklerini ancak herhangi bir şey çalmadan çıktıklarını anlatarak, ayrıca zanlıların ikametgahında

da arama yapıldığını kaydetti.

   Zanlıların ikametgahında yapılan arama sonucunda 1 adet laptop ile 1 adet alkollü içkinin tespit edilerek emare alındığını belirten Altındağlı, soruşturmanın devam ettiğini ve verilen ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını ifade ederek tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75