Hırsızlık araçla kasten suç işledi

banner37

Gazimağusa’da Güney’den çalınıp ülkeye getirilen aracı, hırsızlık olduğunu bildiği halde satın alıp, bölgedeki bir başka araca kasten 800 TL hasar veren S.M teminata bağlandı

Hırsızlık araçla kasten suç işledi
banner90
banner99

MAGUSA-MAVIDENIZ

4 BİN TL’YE ŞİMDİLİK ÖZGÜR…“Gümrüksüz mal tasarrufu”, “hırsızlık mal kabulü ve kasti hasar” suçlarından ileride yargılanacak olan S.M, 4 bin TL nakdi teminata bağlandı. Zanlının, 2017 ile 2020 yılları arasında sahtekarlıkla para temini, bina açma, askeri yasak bölgeyi ihlal gibi ciddi suçlardan sabıkası bulunuyor

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa polisi, Güney Kıbrıs’tan çalınıp, ülkeye getirilen gümrüksüz aracı, hırsızlık olduğunu bildiği halde 400 Euro’ya satın alıp, bölgedeki bir başka araca kasten ve kanunsuz olarak 800 TL kasti hasar veren S.M teminata bağlandı.

   İşlediği iddia edilen “gümrüksüz mal tasarrufu”, “hırsızlık mal kabulü ve kasti hasar” suçlarından ileride yargılanacak olan S.M, 4 bin TL nakdi teminata bağlandı.

banner134
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili bilgi talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Meltem Uçar’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Meltem Uçar, zanlının ağustos ayı içerisinde, Güney Kıbrıs’tan sirkat edildiğini bildiği halde, KKTC’ye ithali yasak olan aracı, kimliği tespit edilemeyen bir kişiden 400 Euro’ya satın aldığını anlattı.

   Meltem Uçar, zanlının ayrıca Gazimağusa’da park halindeki M.B.’ye ait aracın kapılarını açtıktan sonra, kasten ve kanunsuz olarak direksiyon kapağı ve direksiyon kilidine toplam 800 TL’lik hasar verdiğini anlattı.

   2017 ile 2020 yılları arasında sahtekarlıkla para temini, bina açma, askeri yasak bölgeyi ihlal gibi ciddi suçlardan sabıkası bulunan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirten tanık polis, KKTC vatandaşı olan zanlı aleyhine mahkemeden uygun teminat talep etti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra zanlıyı 4 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Çiğdem Güzeler, zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Güzeler, zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine de direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75