Hırsızlık değil, emanet!

banner37

Gazimağusa’da, çalıştığı işyerinden hırsızlık yapan Hakan Kılıç ve hırsızlık olduğunu bildiği halde Hakan Kılıç’tan 6 takım demir iskele ayağı alan Ali Şahin, ilerde yargılanmak üzere teminata bağlandı. Her iki zanlı suçlamaları reddederek, savunma yaptı:

Hırsızlık değil, emanet!
banner99

AYNI SAVUNMAYI YAPTILAR… Mahkemede konuşan zanlı Hakan Kılıç, “İnisiyatif kullandım, emaneten verdim. Satmadım, menfaat elde etmedim” diye kendini savunurken, Ali Şahin de Hakan Kılıç’ı doğrulayarak, bahse konu demirleri emaneten aldığını iler sürdü

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, çalıştığı işyerinden hırsızlık yapan Hakan Kılıç ve hırsızlık olduğunu bildiği halde Hakan Kılıç’tan 6 takım demir iskele ayağı alan Ali Şahin, ilerde yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Meseleyle ilgili Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna ayrı ayrı çıkartılan her iki zanlı, aleyhlerindeki suçlamaları reddedip, “Hırsızlık değil, emanettir” dedi.

   Kıdemli yargıç, sirkat suçundan tutuklanan Hakan Kılıç’ı, ileride yargılanmasını sağlamak maksadıyla 3 bin TL nakdi teminata bağlarken, hırsızlık mal kabul eden Ali Şahin’i ise kefil kefaletiyle serbest bıraktı.

   İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Salih Fidan Ersan’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlı Hakan Kılıç’ın sirkat, Ali Şahin’in ise hırsızlık mal kabulü suçundan methaldar olduğunu söyledi.

banner134
   Salih Fidan Ersan, 2020 yılının Ağustos ayında, zanlı Hakan Kılıç’ın, müstahdemi olduğu bir inşaat şirketinden 6 takım iskele ayağını sirkat edip Ali Şahin’e verdiğini söyledi.

   Ersan, şikayet üzerine her iki zanlıyı tutuklayıp, demirleri Ali Şahin’in tasarrufunda bulup emare zapt ettiğini anlattı.

   Meseleyle ilgili tahkikatını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, her iki zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Tanık polis ayrıca, Ali Şahin’in KKTC vatandaşı, Hakan Kılıç’ın ise TC vatandaşı olup ülkede çalışma izniyle ikamet ettiğini anlattı.

   Hakan Kılıç, “İnisiyatif kullandım emaneten verdim. Satmadım, menfaat elde etmedim” diye kendini savunurken, Ali Şahin de Hakan Kılıç’ı doğrulayarak, bahse konu demirleri emaneten aldığını iler sürdü.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, her iki zanlıyı da davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çakmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

   Çiğdem Güzeler, Hakan Kılıç’ı 3 bin TL nakdi teminata bağlarken, Ali Şahin’i kefil kefaletiyle serbest bıraktı.

   Güzeler, haftada bir en yakın polis karakoluna ısbat-ı vücut etmesini istediği her iki zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75