banner6

Hırsızlık için bir düzine eve girdi

banner37

Bahçeli’de Robert Edward Beedham’ın evinden nakit para, tansiyon aleti ve şarj kablosu çaldığı suçlamasıyla tutuklanan ve 11 eve daha girdiği belirlenen Osman İlişen, cezaevine gönderildi

Hırsızlık için bir düzine eve girdi
banner150 banner150 banner151 banner152

Meyil AVCAN

Bahçeli’de Robert Edward Beedham’ın evinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili poliste soruşturma altında olan Osman İlişen’in bölgede 11 eve daha hırsızlık amacıyla girdiği ancak sadece Beedham’ın evinden çaldığının belirlendiği belirtildi.

Suçlarını itiraf ederek, evlere girmek için kullandığı levyeyi de polise teslim eden İlişen’in aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve zanlı yargılanıncaya kadar, her halükarda 2 ayı aşmamak kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Osman İlişen’i dün teminat duruşmasına çıkaran polis, zanlının 2014 yılında Mağusa’da “Ev Açma” ve “Sirkat” suçlarından 5 davasının görüldüğünü ve 1 yıl 9 ay hapse mahkum olduğunu, 2015 yılında ise şartlı tahliyeden yararlanarak serbest kaldığını belirtti.

“Ev açmada kullandığı levyeyi gösterdi”

Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, Esentepe Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Turgay Genç’i tanık olarak dinletti.

12 “Ev Açma” ve 1 “Sirkat” suçundan methaldar olan zanlının 20 Mart tarihinde tutuklandığını belirten Turgay Genç, aynı gün zanlının ikametgâhında yapılan aramada, bahse konu olaylarda kullanılan araç, satır ve Beedham’ın evinden çalındığına inanılan paranın bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini kaydeden Genç, söz konusu “Ev Açma” suçlarında kullandığı levyenin yerini de söylediğini ve levyenin bulunarak emare alındığını dile getirdi.

Zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını belirten Genç, KKTC vatandaşı, bekâr biri olan zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Emine Taşkın, zanlının işlemiş olduğu suçların ciddi ve Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisine giren suçlardan olduğunu vurgulayarak, önceden benzer sabıkaları olan zanlının yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini istedi.

Teminat maksatları bakımından huzurunda yeterli şahadetin mevcut olduğunu, zanlı İlişen’in ülkemiz vatandaşı olduğunu belirten Yargıç Meltem Dündar, önceki sabıkaları da göz önünde bulundurulduğunda, zanlının aleyhindeki davalara öngörülen cezanın hapislik cezası olduğunun altını çizdi.

Dündar, zanlının daha önce de birçok kez bu suçu işlediğini ve serbest kalması durumunda tekrardan yapabileceğinin muhtemel göründüğüne bulgu yaparak, zanlı İlişen’in dosyaları hazırlanıncaya dek 2 ay ile sınırlamayı uygun görüp, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 09:36
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88