Hırsızlık, toplumda tedirginlik yaratır

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Mutluyaka’daki bir evden jeneratör çalıp satan genci 6 ay hapis cezasına çarptırdı ve vurguladı:

Hırsızlık, toplumda tedirginlik yaratır
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Mutluyaka’daki bir evden jeneratör çalıp 800 TL’ye satan genci 6 ay hapis cezasına çarptırdı.
   Nüvit Gazi Hacı başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve üye Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan mahkemenin oy birliğiyle aldığı kararı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır açıkladı.
   Mahkeme, şikâyetçinin zarar ziyanını ödeyen genç sanık Cuma Bayır’ı, “Ev açma”, “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlarından suçlu bulup mahkum ettiklerini belirttikten sonra, konu suçların KKTC’de yaygınlaştığına vurgu yaptı.

banner134
   Konu suçların toplumda tedirginlik ve endişe yarattığına dikkat çeken mahkeme, olgulara göre, sanığın, 28 Şubat 2018’de, Mutluyaka’daki bir eve, sürme kapıdan gizlice girip, ev içerisinden aldığı jeneratörü aracının bagajına koyup sirkat ettiğini anlattı.
   Jeneratöre müşteri bulamayan sanığın, jeneratörü yerine bıraktığını, daha sonra satıcı çıkınca, konu jeneratörü yeniden sirkat edip 800 TL’ye sattığını anlatan mahkeme,  sabıkasız sanığa verilecek en uygun cezanın hapislik cezası olduğunu kaydetti.
    Halkı huzursuz eden bu tip suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesi gerektiğine vurgu
yapan mahkeme, tüm durum ve şartları değerlendirdikten sonra, sanığı, işlediği suçlardan ötürü, kamu menfaati gereği 6 ay hapse gönderdiklerini açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75