Hırsızlık zanlıları 1 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Girne’de alacakları olduğu gerekçesiyle ev basıp, para ve oyun konsolu çalmaktan tutuklanan 3 zanlının aleyhindeki soruşturma henüz tamamlanamadı

Hırsızlık zanlıları 1 gün  daha tutuklu kalacak
banner90
banner99

Alacakları olduğu gerekçesiyle Girne’de ev basıp, eşyalara zarar verdikten sonra evdeki para ve oyun konsolunu çaldıkları suçlamasıyla tutuklanan C. L. M., E. M. K., ve D. M. M.’nin tutukluluk süreleri devam eden soruşturma nedeniyle 1 gün daha uzatıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Fezile Kesat, huzurda bulunan zanlıların, 28 Aralık 2020 tarihinde Girne’de meydana gelen “Ev açma”, “İkametgâhtan sirkat”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Kesat, zanlıların 28.12.2020 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Girne’de, aralarında daha önceden bulunan husumet nedeniyle Girne adresinde ikamet eden Moise Hossy Nsakla ve Jemuil Kulukembiko Mpambu’nun ikametgâhlarının, ahşap ana giriş kapısını kırarak, adı edilenlerin ev içindeki yatak odasında kendilerini korumak için saklandıkları bir sırada ikametgâh içerisine girip salon kısmında muhafaza edilen Nsakala’ya ait içerisinde bin 200 dolar nakit para, öğrenci kimlik kartı ve anahtarlar bulunan cüzdan ile 2 bin 850 TL değerindeki Playstation 4 marka oyun cihazını sirkat ettiklerini söyledi.

Kesat, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlıların tutuklandığını, zanlı C. L. M.’nin gönüllü ifade verip olay günü zanlılar E. M. K., ve D. M. M., ile eve girdiğini itiraf ettiğini, ancak sirkate konu eşyaları zanlı D. M. M.’nin aldığı beyanında bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Kesat, bahse konu zanlılar C. L. M, ve E. M. K.’nin evinde mahkeme emri ışığında bir arama yapıldığını ancak kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini belirterek, D. M. M.’nin evinde yapılan aramada ise bin 200 dolar dışındaki sirkate konu eşyaların bulunarak emare alındığını söyledi.

Polis memuru Fezile Kesat, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin sürdüğünü ve aranan bir şahsın daha olduğunu belirterek, zanlıların soruşturma maksatlı 1 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlıların soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75