Hırsızlıkla suçlanan görümce, teminatla serbest kaldı

banner37

Zanlı Işınsu Duygu Yücetan, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı

banner87
Hırsızlıkla suçlanan görümce, teminatla serbest kaldı
banner90
banner99

Girne'de 2017-2019 tarihleri arasında görümcesinin parasını çaldığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Işınsu Duygu Yücetan, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının 2 kefilin 150’şer bin TL imzalaması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Mahkemede meseleyle ilgili şahadet veren polis memuru Fatoş Savaşır, zanlı Işınsu Duygu Yücetan’ın görümcesi olan müşteki Sedef Yücetan’ın evinin önce yedek anahtarını çaldığını ve daha sonra evinde dolap içerisinde muhafaza ettiği çantasından farklı tarihlerde para çaldığının tespit edildiğini söyledi.

Polis, zanlının söz konusu suçu işlediğinin, görümcesinin dolap içerisine ve odaya gizli kamera yerleştirmesi sonucunda ortaya çıktığını ve müştekinin şikâyetçi olduğunu mahkemeye aktardı.

Polis, mesele ile ilgili olarak yapılan şikâyette müştekinin farklı tarihlerde çantasından yaklaşık 14 bin TL çalındığı beyanında bulunduğunu belirttiğini bu yönde araştırma yapıldığını tutuklanan zanlının tasarrufunda 3 bin 900 TL para bulunduğunu ayrıca söz konusu ikametgâhında yedek anahtarının tespit edildiğini de aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade veren zanlının suçunu itiraf ettiğini ancak yaklaşık 2 ya da 3 bin TL para çaldığını iddia ettiğini söyledi. Polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108