banner6

Hırsızlıklar, kiralık aracın takip sistemi sayesinde aydınlandı

banner37

Hatice Kusetoğluları’na ait salon araçtan içerisinde 7 bin sterlin ve 255 TL nakit parayı, İsmail Can Erbil’in evinden de önce kiralık aracın anahtarını sonra da aracı çalan zanlı M.S., yakalandı

Hırsızlıklar, kiralık aracın takip  sistemi sayesinde aydınlandı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Hatice Kusetoğluları’na ait salon araçtan içerisinde 7 bin sterlin ve 255 TL nakit para bulunan çantayı, İsmail Can Erbil’in evinden de önce kiralık aracın anahtarını sonra da evin önündeki aracı çalan 21 yaşındaki zanlı M.S., çaldığı aracın takip sistemi sayesinde yakayı ele verdi.

“Araçtan sirkat”, “Geceleyin ev açma” ve “Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı M.S., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak, polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 30.12.2021 tarihinde saat 22.30 raddelerinde Lefkoşa’da, Yağmur Sokak üzerinde park halinde bulunan Hatice Kusetoğluları’na ait araçtan içerisinde 7 bin sterlin ile 255 TL nakit para ve KKTC pasaport bulunan gri renk kadın çantasının zanlı M.S. tarafından sirkat edildiğini kaydetti.

Polis memuru Emrah Turgal, 06.01.2022 tarihinde saat 01.30 raddelerinde Lefkoşa’da Şehit Tekin Yurdabak Caddesi’nde İsmail Can Erbil’in ikametgahının batıya bakan sürme penceresinin zanlı M.S. tarafından açılıp içeriye girildiğini ve kiralık araç şirketine ait ZUA 039 plakalı Honda Fit marka aracın anahtarının sirkat edildiğini anlattı.

Turgal, zanlının daha sonra konu aracı alıp Şehit Mustafa Ö. Ürer Caddesi üzerine bırakarak, kilitledikten sonra anahtarını sirkat ettiğini kaydetti.

Turgal,  Hatice Kusetoğluları’na ait çanta ve kendi adına ısdar edilen KKTC pasaportun 31.12.2021 tarihinde

Şehit İlmiye Şakir Sokak üzerinde yol kenarında atılı vaziyette tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini mahkemeye aktardı.

Kiralık araçla öğrenci yurduna gitti

Emrah Turgal,  07.01.2022 tarihinde ev açma ve sirkat suçları ile ilgili olarak gelen şikayet üzerine ZUA 039 plakalı aracın araç takip sistemi üzerinden takip edilmesi sonucunda Taşkınköy’de bulunan ve zanlının ikametgahı olan Toros Öğrenci Yurdu’nun karşı kısmında bulunan toprak park yerinde kilitli bir vaziyette tespit edildiğine vurgu yaptı.
Turgal, 07.12.01.2022 tarihlerinde aynı bölgede yapılan kamera incelemesi ve soruşturmada Toros Yurdu isimli yurtta ikamet etmekte olan M.S.’nin konu çantayı ve pasaportu yol kenarına atan şahıs olarak tespit edildiğini mahkemeye aktardı.
Turgal, 12.01.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği zanlının kalmakta olduğu yurt odasında yapılan aramada 30.12.2021 tarihinde meydana gelen sirkat meselesi ile ilgili olarak 4 bin 130 sterlin, 755 TL nakit para ve 06.01.2022 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen suç ile ilgili olarak ZUA 019 plakalı araca ait kontak anahtarının bulunduğunu belirtti.

Aynı gün zanlı M.S.’nin Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ancak meselelerle ilgili olarak aranan emareler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve temin edilmesi gereken ifadeler mevcut olduğunu anlatan Turgal, zanlının bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104