‘Hırsızlıktan’ 3 yıl hapis yatacak

banner37

Çatalköy’de hırsızlık için girdiği evin sahibine yakalanan Mehmet Can Çalıdan, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu

banner87
‘Hırsızlıktan’ 3 yıl hapis yatacak
banner90
banner99

“ŞİKAYET GERİ ÇEKİLDİ AMA”… Yatak odasına kadar girip, sandalye üzerindeki kadın çantasını aldığı sırada ev sahibi tarafından fark edilerek yakalanan ve polise teslim edilen Mehmet Can Çalıdan’ı 3 yıl hapse mahkum eden kararı açıklayan Girne Kaza Mahkemesi Başkanı Füsun Cemaller, sanık hakkındaki şikayetin geri çekildiğini ancak toplumda huzursuzluğa neden olan bu tür suçları işleyen veya işleme eğiliminde olanları caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Çatalköy’de 17 Ağustos 2019 tarihinde sabaha karşı bir evin balkon kapısından içeriye giren ve yatak odasındaki sandalyede bulunan çantayı eline aldığı sırada ev sakini tarafından fark edilince yakalanan Mehmet Can Çalıdan hakkındaki davada karar açıklandı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık 3 yıl hapse mahkum edildi.

Kararı okuyan mahkeme başkanı Füsun Cemaller, sanığın “Geceleyin ev açma” ve “Mülke tecavüz” suçlarından yargılandığını belirtti.

Cemaller, sanığın 17 Ağustos 2019 tarihinde sabah saat 04.30 raddelerinde bir cürüm işlemek maksadıyla Çatalköy’de sakin S.U.’ya ait iki katlı müstakil evin açık sürme balkon kapısından ikametgâha girdiğini söyledi.

Başkan sanığın daha sonra S.U.’nun yatak odasına kadar girdiğini ve yatak odasındaki sandalye üzerinde duran kadın kol çantasını eline aldığı esnada fark edilmesi üzerine çantayı yere atarak kaçmaya çalıştığını kaydetti.

Sanığın ev sakinleri tarafından yakalanarak polise teslim edildiğini belirten başkan Cemaller, tutuklanan sanığın soruşturmanın ardından 19 Ağustos tarihinde bir ay süreyle cezaevine gönderildiğini belirtti.

Davaya konu meselede sanık hakkındaki şikayetin geri çekildiğini kaydeden başkan, ancak bu tür suçları işleyenleri ve işleme eğiliminde olanları caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Başkan Cemaller, Geceleyin ev açma” ve “Mülke tecavüz” suçlarının toplumda huzursuzluğa neden olduğunu belirterek, sanığı yargılandığı davalardan suçlu bulup 3 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75