Hırsızlıktan tutuklandı, kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Karşıyaka’da kiracısı olduğu evden beyaz eşya ve musluk çaldığı iddiasıyla tutuklanan Pakistan uyruklu Mohammad Ijaz’ın 2015 yılından beridir ülkemizde kaçak olarak yaşadığı ortaya çıktı

Hırsızlıktan tutuklandı, kaçak olduğu anlaşıldı

Meyil AVCAN
 

Karşıyaka’da kiracısı olduğu evden beyaz eşya ve lavabo musluğu çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Pakistan uyruklu Mohammad Ijaz’ın 2015 yılından beridir ülkemizde kaçak olarak yaşadığı ortaya çıktı.

Şikayet üzerine kiracı olarak kaldığı eve ait 1 adet buzdolabı, 1 adet bulaşık makinesi ve 1 adet lavabo musluğunu çaldığı suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Cemal Erginsoylu’yu tanık olarak dinletti.

Pakistan uyruklu zanlı Mohammad Ijaz’ın “Kiracı Tarafından Sirkat” ve “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunma” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Cemal Erginsoylu, zanlının Karşıyaka’da kiracı olarak bulunduğu ikametgâhtan buzdolabı, bulaşık makinesi ve lavabo musluğu sirkat ettiği suçlamasıyla gözaltına alındığını dile getirdi.

Erginsoylu, şikâyet üzerine gözaltına alınan zanlıya yapılan muhaceret kontrolünde ülkemize 10 Eylül 2015 tarihinde 30 günlük turist vizesiyle giriş yaptığının tespit edildiğini ve söz konusu tarihten itibaren ülkemizde kaçak olarak yaşamını sürdürdüğünü ifade etti.
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini, alınması gereken ifadeler, bulunması gereken emareler olduğunu ve zanlının Lapta bölgesinde meydana gelen benzer olaylarla ilgili ilgisinin olup olmadığının araştırılması gerektiğine değinen Cemal Erginsoylu, serbest kalması halinde yürütülen soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
   Mahkemeden söz alan zanlı Mohammad Ijaz, “Ben bahçıvanım, kiracı değilim. Bana iftira attılar” diyerek kendini savundu.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER