banner6

Hırsızlıktan tutuklandı, kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Lefkoşa’da başkasının düşürdüğü 6 bin 200 TL’yi bularak sirkat etmekten tutuklanan A.H.K.’nin aleyhine bir başka soruşturma daha açıldı

Hırsızlıktan tutuklandı, kaçak olduğu anlaşıldı
banner8

Eniz ORAKCIOĞLU

Lefkoşa’da 15 Ekim tarihinde başkasının düşürdüğü 6 bin 200 TL’yi bularak sirkat eden A.H.K., kamera görüntülerinden tespit edilerek, tutuklandı.

Polisin sürdürdüğü soruşturmada A.H.K.’nin KKTC’de 7 Ekim 2015 tarihinden itibaren izinsiz ikamet ettiği de tespit edildi.

“Bularak sirkat” ve “İzinsiz ikamet” suçlarından tutuklanan A.H.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzuruna çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Meseleyle ilgili olarak şahadet veren polis memuru Turgay Ok, zanlının, 15 Ekim’de saat 10.00 raddelerinde Yenişehir Şehit Ecvet Yusuf Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinin ön kısmında, iş yeri sahibi M.İ.Z. tarafından düşürülen 6 bin 200 TL parayı bularak sirkat ettiğini anlattı.

Ok, zanlının aynı gün Mali Şube kameralarından ve iş yerinin kamera görüntülerinden tespit edildiğini söyleyerek, zanlı üzerinde yapılan aramada sirkat etmiş olduğu 6 bin 200 TL’nin bulunarak emare alındığını kaydetti.

banner134

Zanlının pasaportunda yapılan inceleme sonucunda 7 Ekim 2015’ten bu yana KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin de tespit edildiğine vurgu yapan Ok, İçişleri Bakanlığı Muhaceret Şubesi’nde zanlının yasal statüsü ile ilgili temin edilmesi gereken ifade olduğuna işaret etti.

Ok, başlattıkları tahkikatta zanlının serbest kalması halinde tahkikatın salimen yürütülmesine etki edebileceği ve KKTC’de herhangi bir bağlantısı olmadığı için yasal olmayan yollardan KKTC’yi terk etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu belirterek, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104