Hırsızlıktan yakalandı kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Girne’de geçtiğimiz yıl bir pansiyondan çalınan cep telefonunu kullandığı için tutuklanan Eyüp Canlıer’in 2015’in ağustos ayından beri ülkede kaçak olduğu da ortaya çıktı

Hırsızlıktan yakalandı kaçak olduğu anlaşıldı
banner90
banner8

“ARKADAŞI YALANLADI”… Eyüp Canlıer’i mahkemeye çıkaran polis, zanlının kullandığı cep telefonunu satın aldığını iddia eden işyerinde bunu doğrulayacak herhangi bir kayıt bulamadıklarını, ayrıca “telefonu almaya birlikte gittik” dediği arkadaşının da bu söylemi yalanladığını belirtti. Mahkeme, 5 yıldır ülkede izinsiz kalan zanlıyı yargılanıncaya kadar cezaevine gönderdi.

   Girne’de faaliyet gösteren bir pansiyondan geçtiğimiz yıl ekim ayında çalınan cep telefonunu kullandığı belirlenen Eyüp Canlıler geçtiğimiz gün yakalandı. Canlıer’in aynı zamanda 5 Ağustos 2015 tarihinden beridir ülkemizde izinsiz olarak kaldığı da belirlendi.

   Eyüp Canlıer’i dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının tasarrufunda bulunan cep telefonunu bir dükkandan satın aldığını iddia ettiğini, söz konusu işyerinde bu satış işlemiyle ilgili herhangi bir kayıt bulunamadığını belirtti.

   Polis memuru ayrıca, zanlının “telefonu birlikte almaya gittik” dediği arkadaşından da ifade temin ettiğini ancak arkadaşının bu zanlıyla telefon almaya gitmediğini söylediğini kaydetti.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü celsede yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Cemal Aslan, 11 Ekim 2019 tarihinde Girne’de Beycanlar Pansiyonda S.K. isimli şahsa ait bin 250 TL değerindeki Samsung marka cep telefonunun kimliği meçhul şahıslar tarafından çalındığını söyledi.

   Şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını, çağrı takip sisteminde söz konusu cep telefonuyla zanlının konuştuğunun tespit edildiğini belirten Aslan, aranan şahıs olan zanlının geçtiğimiz gün tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının ifadesinde, cep telefonunu bir dükkândan aldığını iddia ettiğini dile getiren Aslan, zanlının bu ifadesinin araştırıldığını ancak söz konusu işyerinden telefon aldığına dair kanıt bulunamadığını belirtti.

   Aslan, ayrıca zanlının ifadesinde bir arkadaşının adını verip, onunla telefon almaya gittiğini iddia ettiğini, söz konusu şahıstan ifade aldıklarını ancak onun zanlı ile telefon almaya gitmediğini söylediğini aktardı.

   Polis memuru Aslan, zanlının 5 Ağustos 2015 tarihinden beridir ülkede kaçak yaşam sürdüğünü de belirterek, teminat talep etti.

   Mahkeme, zanlının yasal statüsünü dikkate alarak, 20 günü aşmayacak şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75