Hırsızlıktan yakalandı, uyuşturucudan da tutuklandı

banner37

Hırsızlık meselesinden zanlı olarak görülen Hüseyin Ertaç’ın evinde çalıntı cep telefonunun yanında, saksıda ekili bir kök de Hintkeneviri bitkisi bulundu, Ertaç’la birlikte Halil Dural da gözaltına alındı

Hırsızlıktan yakalandı, uyuşturucudan da tutuklandı
banner99

   Girne polisinin bir hırsızlık olayında zanlı olarak gördüğü Hüseyin Ertaç’ın evinde hem çalıntı cep telefonu bulundu hem de yatak odasında saksıya ekili 20 santim boyunda bir kök Hintkeneviri bitkisi bulundu. Ertaç’la birlikte evde bulunan Halil Dural da zanlı olarak tutuklandı.

   İki zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak üçer gün tutukluluk emri alındı.

   Nöbetçi yargıç huzurunda gerçekleşen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mert Gürtuna, cep telefonu hırsızlığı meselesinden dolayı şüpheli görülen Hüseyin Ertaç’ın Girne’de kaldığı evde önceki gün saat 22.00 sıralarında arama yapıldığını söyledi.

   Yapılan aramada çalıntı cep telefonunun yanı sıra yatak odasında metal saksı içerisinde ekili vaziyette 20 santim uzunluğunda bir kök hintkeneviri türü olduğuna inanılan bitki bulunduğunu belirten Gürtuna, Ertaç ile evde bulunan Halil Dural’ın da tutuklandığını söyledi.

   Gürtuna, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu, uyuşturucu maddenin analize gönderileceğini belirterek, zanlıların 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkeme talebi kabul etti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75