Hitaplar 21 Ekim’de yapılacak

banner37

Bulut Akacan’ın avukatı Kıvanç Rıza, ‘duruşma notları henüz kendilerine verilmediği için’ hitaba hazırlanamadıklarını belirtti, mahkeme, ‘darp davasını’ erteledi

banner87
Hitaplar 21 Ekim’de yapılacak
banner90
banner8

AKACAN’IN AVUKATI DURUŞMA NOTLARINI İSTEDİ… Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nun darp edilmesi olayıyla ilgili davada dün tarafların hitaplarını yapması bekleniyordu ancak sanık Bulut Akacan’ın avukatı Kıvanç Rıza, ‘duruşma notlarının’ henüz savunma avukatlarına verilmediğini belirterek, bu notlar olmadan hazırlık yapamayacaklarını söyledi. Mahkeme, tarafların hitaplarını dinlemeyi 21 Ekim Pazartesi gününe tehir etti.

Girne’de 7 Ocak 2019 tarihinde alacak-verecek meselesi nedeniyle Erhan Başay’ın yemek yediği restoranda çıkan kavgada Erhan Başay ile Zeki Asımoğlu’nun darp edilmesi olayının faili olarak yargılanan iş adamı Bulut Akacan ve korumalarının davası hitaplar için bir kez daha ertelendi.

Füsun Cemaller’in başkanlığında, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Mine Ozankaya’dan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin huzurunda görüşülen dünkü celsede, sanık Bulut Akacan’ın avukatları Kıvanç Rıza ile Mustafa Asena, sanık Vasıf Kurbanov’un avukatı İlker Sertbay ve sanık Orçun Özorçun’un avukatı Doğa Zeki hazır bulundu.

Davanın dünkü celsesinde, iddia makamı ile savunma avukatlarının hitapta bulunması beklenirken, sanık Bulut Akacan’ın avukatı Kıvanç Rıza, duruşma notlarının henüz savunma avukatlarına verilmediğine işaret etti.

Rıza, duruşma notları olmadan hitap için hazırlık yapamayacağını belirterek, davanın mahkemenin uygun göreceği bir tarihe ertelenmesini talep etti.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ise, savunma avukatından gelen talebi dikkate alarak davayı hitapları dinlemek için 21 Ekim Pazartesi günü saat 10.30’a tehir etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75